Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Házhozszállítással hozzák ki...

Házhozszállítással hozzák ki a mosógépemet 3000 ft-ért. Ilyenkor szoktatok adni a futárnak?

Figyelt kérdés

Nem kevés az a 3000 sem, de gondolom ő kb minimálbért keres.

Eleve meglepett, hogy nagygépet nem ingyen hoznak ki.

Ti adnátok


2018. júl. 2. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Ha van szállítási díj, akkor nincs borravaló.
2018. júl. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%

A házhozszállítás díját az üzlet kapja, a borravalót a futár, a kettönek semmi köze egymáshoz.


A futár nem köteles a lakásba bevinni a gépet, a kapuig kell szállítania. Ha azt szeretnéd, hogy bevigye, akkor azért jár a külön fizetség.

2018. júl. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
Én keresnék egy olyan üzletet, ahol ingyen van a szállítás. Egyébként igen, a futár csak a bejárati ajtóig köteles vinni a terméket. Ha szépen megkéred be is állítja a helyére, de azért illik adni valamit.
2018. júl. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

A futár oda köteles vinni az árút, ami a szállítási feltételekben szerepel. Ezért fizeted a szállítási díjat. Ha ezért borravalót akarsz adni, ennyi erővel a postásnak, festőnek vagy vízóra leolvasónak is adhatnál.


Rengeteg cég vállal épületen belüli emeletre szállítást úgy, hogy még a régi gépet is elviszik.

Csak egy példa:

[link]

2018. júl. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem a kapuig kell vinnie, hanem be a házba, akár emeletre is, erre külön kitérnek.

(Extreme Digital)


Végül nem adtam, elég soknak találtam így is a 3000-et.


Pl ingyen szállít az Auchan, vki kérdezte.

Nem mindenből van nagy választék, de azért van, és szerintem olcsó is. Ők 80 km-en belül ingyen viszik házhoz. Ezt még külön telefonon is megkérdeztem, amikor még csak nézelődtem mosógép-ügyben. És ők is beviszik házba.


Egy ezrest gondoltam egyébként, de ketten jöttek, két ezresem nem volt, azt meg nagyon kínosnak találtam volna, hogy felezzék meg. Talán ha két ötszázasom lett volna, de az sem volt.

Szerintem kb minden második helyen kapnak, és az nem rossz borravaló nekik, biztos, hogy több ezer ft összejön naponta, de a reggeli-ebéd-kávé tuti megvan.

És ha belegondolok, én sem kapok semmi borravalót, pedig én is ügyfeleket szolgálok ki és kedves/gyors vagyok. De ezért kapom a fizetésem.

Köszönöm a válaszokat!

2018. júl. 2. 16:13
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Mi, ketten bevitték neked és nem adtál???


Én euronicsból vettem hűtőt (183 cm magas, nem a szállító :-)), egyedül jött az ipse, nekem is cipelnem kellett, így borravaló szóba sem került.

2018. júl. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, ezt írtam.

Kifizettem a házhozszállítást, és végül nem adtam, mert a munkakörük része, hogy behozzák a házba.


Agyaltam rajta, de mint írtam, nekem is van általában egy 2 hetes határidőm, és sokszor még aznap elküldöm az gyfeleimnek, amit igényelnek, mégsem kapok érte egy fillér pluszt sem.

Kifizettem a mosógépet - jelzem, nem a legolcsóbbat, ehhez még fizettem házhozszállítási díjat, majd valamikor jön egy szerelő, hogy beüzemelje, szóval 3 helyre fizetek, hogy használni tudjak egy gépet.

Nem gondolom, hogy normális lenne, hogy 4-5 embernek/cégnek fizessek egyetlen gépért, pusztán zsebpénzt, mikor ez a munkája.

Ha már fizettem a szolgáltatásért, miért is fizetnék duplán?

Tényleg gondolkoztam ma ezen többször, de pl fentebb is megkérdezte vki, hogy adok-e a postásnak. Nos, nem adok. Ő is ugyanolyan fizetést kap, mint én.

2018. júl. 2. 19:43
 8/9 anonim ***** válasza:
36%

"Mi, ketten bevitték neked és nem adtál???"


Nem kell. Ezt a szolgáltatást már kifizette, 3000 forintjába került. Miért adna még?

Nekünk is hasonlóan volt, felhozták, beállították a helyére a cuccokat, aztán viszlát. Ráadásul a szemetet otthagyták, pedig azt is el kellett volna takarítaniuk. Eszembe nem jutott bármit is adni nekik pluszban.

2018. júl. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
Persze meg felmosni, meg elmosogatni a szennyes edényt! :-)
2018. júl. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!