Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért szívatja az embert a...

Miért szívatja az embert a magyar hivatali ügyintézés? Miért jobb az ami bonyolult?

Figyelt kérdés

Jelen példa: Párom külföldön dolgozik. Elintéztük már a TB-nél, hogy itthon is legyen biztosítása, és kint is. Megtudtuk, hogy engem, mint házastársat is bejelenthet, mint eltartott, amihez be kellett adni a tb-nél egy bizonyos nyomtatványt, amit a külföldi biztosító ad ki, és itthon kell kitölteni, majd a magyar TB küldi vissza kitöltve, lepecsételve az ottani biztosítónak. Eddig magam fizettem a tb-met, ezentúl nem kell fizetnem. Eddig nem bonyolult. Amit nem értek, hogy miért bonyolítják, és miért csinálnak plusz dolgot maguknak is, meg nekem is. (de főleg maguknak) A folytatás:

A járási hivatal szépen rendben kiküldte a levélkét, hogy ezennel fel vagyok véve arra a bizonyos nyomtatványra, amit postáznak a külföldi társadalombiztosítónak. Valamit leírták, hogy annyi a dolgom, hogy a NAV-hoz fáradjak be, és jelentsem be, hogy már nem magam fizetem.

Be is fáradtam, vittem az értesítést amit kaptam, erre közli az ügyintéző, hogy kellene annak a bizonyos nyomtatvány másolata, amit a magyar TB eljuttatott külhonba, addig nem tudja bejegyezni. Akkor már gondolkodtam, hogy hogyan a bánatos égbe nem szóltak erről az értesítésben, hogy mit vigyek magammal, de mindegy. Azt valszeg ők is tudják, hogy erről alapból nem kapok másolatot, én meg honnan tudjam, hogy kellett volna. Ők mondták előzőleg telefonon, hogy nekem csak annyi a dolgom, hogy írjak egy kérelmet, küldjem el a személyes adataimat, és már intéződik is.

Na mindegy, haza ballagtam, és felhívtam a TB-t, hogy hogyan tudok hozzájutni egy ilyen másolathoz. Erre közlik, hogy írjak, egy kérvényt nekik, és postázzák a másolatot.

Na most kérem szépen, nem lenne egyszerűbb, ha ilyen esetben eleve képben lenne a TB a NAV-al, és az eljárás menetével, és megspórolnának egy csomó papírt, ügyintézést,fölösleges plusz sorbaállást stb? Mert amúgy képben vannak, mert ezek szerint tudták hogy az kellene nekem, hogy lejelenthessem az adóhivatalhoz, de szélnek eresztenek félinformációval, aztán megint náluk kötök ki, rabolva az ő idejüket is, meg a sajátomat is. Bocsánat, ha hosszú lett, és kicsit zavaros, csak közben multitasking van, és ötször hagytam félbe az írásomat.


2018. júl. 3. 19:50
 1/2 anonim válasza:
És ki a nyavalyát érdekelnek az emberek panaszai azok közül, akik ezt kitalálták szerinted?
2018. júl. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De nem érted, maguknak is plusz munkát csinálnak ezzel, nem csak nekem. Teljesen logikátlan, ahogy megy az ügyintézési folyamat.
2018. júl. 5. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!