Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi pénzel tudnék megélni?

Mennyi pénzel tudnék megélni?

Figyelt kérdés

20/F


Jelenleg meg iskolába járok, és a szüleim éltetnek de ez nem lesz így örökké. Mennyi pénzel tudnék megélni? Még szabados vagyok. Ugye arra gondolok, hogy víz, villany, gáz, kaja, autó, ház bérletet fizetni. 500€ havonta elég lenne? És meg nem számítottam belé az öltözetet sem. Mennyi össze spórolt pénzemnek kellene lennem, hogy ezt mindent kifizessek és hogy bevásárolják a minden napokban a kajára, innivalóra?


Mert még 1 év és érettségizek (talán), és aztán kimegyek a nagyvilágba.


2018. júl. 8. 10:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyik hónapban tartsd nyilván a kiadásaidat. Ez az adat ad némi tájékoztatást. De gondosan beosztva akár kevesebből is lehet jobban élni.

Amúgy például én éltem már havi 50 000 Ft-ból is, és ebből kifizettem a saját városi garzonom rezsijét plusz a nagy hasam sem fogyott le évek alatt se, tehát nem koplaltam. És ez néhány hónapja volt, tehát nem akkor mikor még sokat ért ez a pénz.

Sőt valamikor voltam önellátó a szülői gazdaságban, akkor meg maximum csak buszra költöttem ha kedvem támadt bemenni egyet a városba. Meg befizettem a kevés villanyt, az összes többi (a kenyéren kívül) ingyen volt mert a kapirgáló tyúkok tojása és húsa, meg a kert és a méhek mindennel elláttak. Ahogy víz is ingyen volt a fúrt kútból. És egyáltalán nem éreztem magam szegénynek, sőt inkább akkor éreztem magam szegénynek amikor magyar bérekért mérnökként dolgoztam. Mert úgy adtam többet mint amit kaptam. Bevallom hogy idehaza jobban szeretek állás nélkül élni. Bár kevesebb a havi elkölthető pénzem hisz a megtakarítást ekkor okosan kell beosztani, de több az időm a saját életemre.

2018. júl. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!