Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gáz, hogy SOHA nem adok...

Gáz, hogy SOHA nem adok borravalót senkinek?

Figyelt kérdés

Ha más sem ad: végre eltörlődik ez a hülye borravalós rendszer


Ha más ad: akkor én olcsóbban kapom ugyanazt, mert ők egy részét kifizetik helyettem a borravalóval



#borravaló #miértadjak
2018. júl. 9. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Ha nem ezen múlik hogy ne éhezz, vagy hogy fizesd a számláid, akkor elég nagy sóher vagy ha sajnálod azt az 1-200Ft-ot.
2018. júl. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem, én örülnék, ha holnaptól mindenki követné a példádat. Bár szerintem az egészségügyi "hálapénznél" ez még fontosabb lenne. Nagyon jól működő országok vannak, ahol nincs ilyen.
2018. júl. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%

Nem unjátok még ezt a borravalós provokációt?


Ha nem mentek étterembe vagy rendeltek kaját, akkor havi min. 200 millát kereső, felsőbbrendű vállalkozóként/programozóként nem kell majd 100-200 Ft-okat adva megalázkodnotok "semmirekellő prolik" előtt, akik csak olyan aljamunkákra alkalmasak, mint amilyen a pincérkedés vagy a futárkodás.


Mentek volna inkább ők is programozni. :P

2018. júl. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
én borravaló ellenes vagyok, csak a borravaló miatt nem járok soha étterembe.
2018. júl. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

"Ha nem mentek étterembe vagy rendeltek kaját, akkor...."


Kifizettem egy terméket vagy szolgáltatást, akkor miért adnék borra valót? (Igyon vizet ha a fizetéséből nem tellik borra, vagy kérjen fizetésemelést. muhaha)

2018. júl. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Előző kérdésénél nem 200millás, csak havi 20millás fizetést kamuzott!


Persze az 5Ft-os hiányért a visszajáróban meg képes utazgatni, meg követni a futárt, nem fillérbaszó a srác és a munkája is odafigyelést igényel ezért az elmúlt 2 hétben csak napi 2 kérdést tudott kiírni a témában...

2018. júl. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Nem. Gyakran megyek étterembe, rendelek ételt, de soha sem adok. Amikor tudok kártyával fizetek.


Mindig kényelmetlenűl érzem magamat, borravalót elvárandó helyzetbe kerülök, mert mindig azon gondolkozok, hogy túl sokat vagy túl keveset adtam. Meg mindig felhúzom magamat, hogy akkor vonjanak fel egy X forintos kiszállítási díjat vagy szerviz díjat az étterembe ha elvárják a borravalót, de mért kéne nekem gondoskodni róla?


Szóval egy ideje nem adok. A szerviz és kiszállítási díjakat szívesen kifizetem, de borravalót soha sem adok.

2018. júl. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!