Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi borravalót adtok a...

Renvoi Zsuzsanna kérdése:

Mennyi borravalót adtok a pizzafutárnak?

Figyelt kérdés
2017. júl. 1. 16:26
 1/10 anonim válasza:
58%
300-400 Ft-ot szoktunk adni.
2017. júl. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem szoktam adni, mivel nem rendelek pizzát, megsütöm magam.
2017. júl. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
2-300 Ft körül
2017. júl. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Én se adok neki, kap ő fizetést, nekem se ad borravalót senki a munkahelyemen.
2017. júl. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mindjárt jönnek a 10%-kal... :-)

Családom számára a pizza kb. 3000 - 4000 ft lenne, ennyiért kiadós, finom, húsból készült kaját sütök.

Nem értem, ki az egyáltalán aki pizzára költ. :-)

Ja, egyszer voltunk pizzériában, kártyával fizettem (3200ft), 0 forint borravaló.

2017. júl. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5# Én mondjuk költök pizzára havi 1-2 alkalommal, ha éppen nincs kedvem vagy időm főzni. Egyedül élek úgyhogy így nyilván másabb, mint egy egész családnak rendelni. Így viszont megvan 900-1200 Ft-ból egy vacsi meg másnapra munkába elviszem a maradékot, nekem összességében olcsóbban kijön mert így 2 nap nem főzök csak készítek mellé salátát vagy valami könnyű, olcsó, gyors kaját. Egymagamban jobban megéri még úgy is rendelnem, ha adok 2-300 Ft borravalót attól függően hogy van készpénzem.

Mondjuk én nem a 10%-ot nézem, akkor kapna kb egy százast tőlem. Ugyanennyit adnék ha 5 pizzát rendelnék meg ha csak 1-et is, nem a pizza árához viszonyítom.

2017. júl. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
57%
Imádom azokat, akik azért nem adnak, mert "há' nekem se adnak a munkahelyemen oszt ő is kap fizut" :D jajaja csak az a hekyzet, hogy alig :D a futárt szó szerint a vendégek tartják el :) ha meg valaki azzal jőn, hogy "azé' nem adok, me' a főnök gyüjjön rá, hogy aggyon fizut", annak azt üzenem, hogy nem fognak :D én 300-tól 500ft-ig adok. Tiszteljük meg őket ezzel, ha már napi 10-14 órában közvetlen életveszélyben (igen, az autózás, motorozás nagyon veszélyes üzem) dolgoznak, és konkrétan a pofánkba tokják a kaját. Szerintem mérhetetlen nagy parasztság az, ha nem adunk jattot nekik. Most kövezzetek meg, tudom, hogy pár nagyon "épettapasztalt, nagyin okos" megmondóember be fog találni engem, de nem izgat. Keményen dolgoznak a pénzükért. Amúgy meg, ha meg adod a 10%-ot, akkor illedelmes is vagy és a futár sem fog éhenhalni.
2017. júl. 6. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Üdv!


Kedves #7.-ik!


Örülök, hogy át a helyzetünket. Nagy nagy tisztelet neked. :)


// Egy pizzafutár

2017. júl. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*Át érzed
2017. júl. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Aki azt írta, hogy neki sem adnak borravalót: ja, csak nem is 300-400 ft-os órabért kapsz a főnöködtől.

Ők nem kapják meg a rendes minimálbért, épp azért, mert a tulaj azzal számol, hogy a különbözetet összeszedi borravalóból.


Itt azért kapsz egy plusz szolgáltatást, nem kell felöltöznöd és elmenned a város másik végére a kiválasztott pizzériába.

Mert a pizza ott is ugyanannyiba kerül, nem kevesebb!

Itt meg meg sem kell emelned a segged, ajtót nyitsz a vonalkódos alsógatyádban és a leböfögött zsírfoltos atlétádban, és van képed azzal jönni, hogy neked sem ad senki borravalót.


Az ilyenek miatt, mint te, kéne 10-20%-kal többe kerülnie a kiszállításnak, mert a futárnak is van egy bére, meg a benzin sincs ingyen.


Hogy ilyen sóher legyen valaki...

Gondolom mondták már, hogy mekkora szrrágó vagy.


Aki meg azon csodálkozik, hogy miért nem süti meg mindenki magának, ki az a hülye, aki megrendeli...

Hát elég sokan.

Vannak, akik lustaságból.

Más meg nem este, a pihenőidejében rendel, hanem mondjuk munkahelyre, ebédnek. Mégsem egy szalámis szendvics, hanem inkább főtt (sült) étel kategória. Hússal, zöldségekkel, és friss, meleg.

Ha magamnak sütöm meg előző nap, akkor már nem friss, és úgy nem olyan jó. Én legalábbis nem szeretem, ha nem friss.

A másik, hogy örülök, hogy neked van időd, de másnak van családja, dolga, munkája, nem mindenki ér rá munka után a konyhában tölteni 2 órát.

Én csak hétvégén főzök, mert amikor hétköznap este 5-6 között hazaesek, és még ki kell menni locsolni, aztán zuhany, és hulla vagyok, akkor nem fogok begyúrni egy tésztát meg felvágni a sok hozzávalót.

Ráadásul ha mindent megveszek, összességében többre jöhetek ki, persze marad belőle, mert nem 1 kg lisztből készül, de azért van 8-10 összetevője minimum egy pizzának, és nem hiszem, hogy 1200 ft alatt kijössz, mire mindent megveszel.


Nem mellesleg pedig sütöttem már itthon én is, meg kirándulásra egy barátom is hozott házit.

Háááát... hadd ne mondjam, legszívesebben kiköptem volna.

Köze nincs a rendelthez, és ebben az esetben nem a rendelt a rosszabb.

Ez a megsütöm magamnak és még jobb is, inkább csak egy önvédelem, mert nem akarsz vagy nem tudsz kiadni rá pénzt.

2017. aug. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!