Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mekkora összegű passzív (! )...

Mekkora összegű passzív (! ) bevétel esetén nem dolgoznátok többet?

Figyelt kérdés

Sajnos az utolsó nagyszülőm is elhunyt, így 2 budapesti lakásukat megörököltem, valamint a másik ágon élő nagyszüleimtől már évekkel ezelőtt egy vidéki házat és egy kis balatoni nyaralót, amiből előbbit már teljesen rendbetetettem.

A szüleim egyenesen rám íratták/íratják ezeket, testvérem nincs.


Szüleimmel élek, vidéki nagyvárosban, elköltözni nem is szeretnék, teljesen külön szinten, külön bejárattal, jó viszonyban élek velük.

A 3 ingatlan kiadása olyan 350 000 forintnyi összeget jelent(het) teljesen passzívan, korrekt áron hosszútávon kiadva. A balatoni nyaraló kis felújítás után nyáron nyilván sokszorosát, bár az már nem passzív pénz, munka van vele, de mivel csak 2,5 hónap, számoljuk mégis annak.

Így átlagban olyan 400 000 forintról beszélünk/hó.


Tudom, hogy ez még messze nem az az összeg, ami passzívan jómódot nyújt, de talán- alacsony/átlagos igényekkel, tehermentesen- már lassan közelít hozzá.


Nektek mekkora összeg lenne az, amire havonta biztosanszert téve már nem dolgoznátok, feltételezve, hogy nem annyira imádjátok a munkátokat?


2018. júl. 11. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Teljesen rossz nézet így. Egy albérletre, nyaralót karbantartani. Radiátor, redőny, stb. ezek elromlanak egy idő után. A társasházi lakások megszavaznak egy nagyobb felújítást, azt is fizetned kell. Ha meg kifogsz egy nem fizető albérlőt egy év mire kirakhatod, plusz teljes lakásfelújítás kell utána.
2018. júl. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A vidéki házat már 3. éve adom bérbe.

Korrekt áron, cserébe ők az első bérlők, sosem volt velük probléma.

Az amortizáció nem az én költségem, ahogy átvették, úgy fogom visszakapni, ez nem rövidtávú szálláskiadás.

2018. júl. 11. 17:30
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

ÉN mindig is dolgoznék mert a sok pénztől csak egy jobb van a rengeteg pénz.

Ha bejön majd 2 millió akkor is fogok dolgozni,sőt ismerem magam még többet dolgoznék,hogy még több legyen.

2018. júl. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Szeretem a munkámat, szóval nálam nincs ilyen. Havi 1+ millió passzív jövedelem mellett viszont kicsit többször mennék szabadságra talán, de ennyi
2018. júl. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%

"Az amortizáció nem az én költségem"


Ha megépítenek egy házat az örökre áll? Egy új és egy 50 éves ház ugyanannyit ér?

2018. júl. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Természetesen nem, viszont tervezek vásárolni a 4 mostani mellé további ingatlanokat, hiszen jelentős hitelképességem van így, ráadásul 2x annyit hoz egy havi bérbevétel, mint amit elvisz egy havi törlesztés.
2018. júl. 11. 23:24
 7/9 anonim ***** válasza:
26%

Bármekkora passziv jövedelem mellett tovább dolgoznék. Max kevesebb óraszámban.


1. Szeretem a munkámat.

2. Betegbiztositás.

2018. júl. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

" viszont tervezek vásárolni a 4 mostani mellé további ingatlanokat,"


Kérdező, ha elfogadsz egy tanácsot: soha ne egy valamibe fektesd a pénzed - hitelt mneg főleg ne vegyél fel. ugyanis ha beüt egy válság, akkor könnyen csődbe juthatsz ezzel. Most ugyan pörög az ingatlanpiac, mert olyan rendeleteket hoztak, de én bizony emlékszem arra a nem is régi, mindössze 10 évvel ezelőtti állapotokra, amikor Budapest belvárosában üresen álltak a lakások és a balatoni nyaralóktól is szabadultak a tulajdonosok, mert nem bírták fenntartani.

Kérdés: ha valami véletlen folytán nem lenne bérlő egyik házban sem: medddig tudnád fenntartani az ingatlanokat (rezsi, stb) - nem muszál válaszolni, csak gondolkodj el rajta.

2018. júl. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Legalább akkora havi passzív jövedelem kell, hogy miután kifizettem belőle az SZJA-t, és a TB-t (és az ingatlanadókat) meg 100.000 Ft-ot félretettem belőle nehezebb napokra, maradjon a rezsimre és még legalább 150 ezer.
2018. júl. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!