Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyszer regisztráltam amazonra...

Ridamov kérdése:

Egyszer regisztráltam amazonra, nem használtam soha. Persze én hülye a bankkártyaadatokat is feltöltöttem. Levettek pénzt pedig nem vettem semmit. Töröltem a kártyám adatait amazonról. Ezután is tudnak majd levenni pénzt? Vagy egyáltalán megtehetik?

Figyelt kérdés
Levett nemrég körülbelül 900forintot a bankkártyámról arra hivatkozva hogy szemüveget vettem. Nem vettem semmit sem amazonról soha. Most se vettem és ezek után nem is fogok. Tudnak majd levenni ezután pénzt? Vagy egyáltalán van joguk lopni így?

2018. júl. 13. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nem az Amazon hibája, hanem a tiéd, mert valaki más rendelt a nevedben, aki ismeri a számlád adatait - és ez nem az Amazon, hanem valaki más, valószínüleg családtag vagy haver, aki a te profilodon be tudott logolni. Ez annál valószínübb, mert ha valamit rendelsz, akkor elöször jön egy igazoló email, és ezt észrevetted volna, ezért feltelehölet az illletö törölte az emailok közül.

Ha az emailra nem írtál vissza, hogy nem te rendeltél, akkor nekik természetesen joguk van a pénzt levonni a számládról és ez természetesen nem lopás!

2018. júl. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nézd meg hova szállították a stuffot
2018. júl. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Családtagom vagy ismerős biztos hogy nem rendelt mert direkt megkérdeztem mindenkit. Plusz ha rájövök hogy valaki hazudik azt aki enkem ismer mindenki tudja hogy nem lesz jó vége. Szóval tapasztalatból tudom hogy aki barátom pl az nem is mer nekem hazudni. De azért kösz. Nem lehet hogy meghibásodott véletlenül az amazon? Szóval hogy véletlenül rendelt?
2018. júl. 14. 03:01
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja és ugyebár töröltem a kártya adatait. Akkor azt már úgy veszi az oldal hogy elpusztult? (Mondjuk így)
2018. júl. 14. 03:02
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is az amazon NEM TUD meghibásodni.

Másodszor az ismerösök/rokonok közül senki nem fogja beismerni rákérdezésre, hogy átvert.

Harmadszor nézd meg az amazonos profilodon, hogy mikor rendelték az adott terméket és milyen címre szállították ki.

Negyedszer írj az amazonnak, hogy ezt a rendelést nem te adtad fel, ellenörizzék ezt.

Ötötdször azzal, hogy a banki adataidat törlöd, azzal az amazon nyilvántartásávból nem törlödik, ahhoz értelemszerüen nem férsz hozzá (különben "vicces" egyének mások profilját tudnák módosítani)

2018. júl. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!