Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldről hazatérőktől:A...

Timi246 kérdése:

Külföldről hazatérőktől:A külföldi munkát nem veszik figyelembe a Csed, Gyed. Stb kiszámításánál? Úgy olvastam, hogy a magyar minimálbért veszik figyelembe.2 éve Németben dolgozom azt gondoltam, hogy több pénz jár azoknak akik külföldön melóztak.

Figyelt kérdés

#külföld #GYES #kiszámítás #hazatérő #több pénz jár #külföldön dolgoztam #figyelembe veszi
2018. júl. 15. 09:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, engem is érdekel a válasz..
2018. júl. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
Aki külföldön fizette a társadalombiztosítást, az MO-on nem tette, azaz itt logikus módon a legalacsonyabb kategóriájú ellátásban részesül, mert itt nem fizetett semmit, amiért jogosult lenne bármit is kapni!
2018. júl. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kérd kint
2018. júl. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%

Jelenleg hatályos jogszabály szerint, akkor kap valaki mafyar gyedet, ha az eu-s munkaviszonya után, legalább van egy nap magyar biztosításban töltött ideje, vagyis munkaviszonya, amihez hozzá tudják számolni a kint munkaviszonyban töltött napokat. Alapja mindig az aktuális jövedelem, ha ez min bér akkor az.

De ez akkor is így van, ha pl most nekem nagyon bejött az élet és fél milliót keresek, de hirtelen csődbe megy a cég és utcára kerülök, nem találok csak min béres takarítói állást és közben kiderül, hogy terhes vagyok. Lehet, hogy a fél milliós fizumból évekig fizettem bőségesen az államkasszába az egbizt járulékot, de gyedet csak a jelenlegi fizetésem alapján kaphatok.

Sajnos ez így van egy pár éve.

2018. júl. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!