Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet sporolni? (egy...

Hogy lehet sporolni? (egy heten egyszer eszunk hust, nem megyunk autoval, ahova nem muszaly stb.)

Figyelt kérdés

Adjatok otleteket, hogyan lehet penzt sporolni!

Koszi


2008. nov. 1. 19:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Télen a fűtéssel rengeteget lehet, ugyanis nem egyenesen arányos az energiaráfordítás a hőfok emelkedésével.

Vagyis 2-21 fokra felfűteni épp elég, mert 24-25 fokra való továbbfűtés duplaenergia és költség!!

2008. nov. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Ha pl. kávét szoktatok inni akkor ihattok gabonakávét is az olcsóbb és egészségesebb.Ha saját magad főzöd az ételeket, nem félkészet vagy kész kaját veszel azzal is spórolsz. A kaján lehet nagyon sokat spórolni, hiszen általában arra megy el a legtöbb plusz az energiára. Most jön a fűtési szezon, ha fával tüzeltek lehet szerezni cégektől olcsón hulladélanyagot ami fa és ugyanúgy meleget ad.A boltban mindig megnézem mi mennyibe kerül és a pénztárnál is, hogy mit ütnek be mert sokszor más van kiírva és mást fizettetnek..és összejön sajnos:( Ha van olyan cuccotok amit már nem használok , csak a helyet foglalja adjátok el.
2008. nov. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
Fűts gázzal, vagy költözz távfűtéses házba. Az a legnagyobb spórolás.
2008. nov. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
87%
Előttem szóló! Te tutira nem távfűtéses kéróban laksz mert akkor nem írnál ekkora kreténséget! A távfűtéses lakás a legrosszabb, én is ilyenben lakok sajnos és havonta 30.000 Ft-ot fizetek egy két szobás lakásra. Úgyhogy kedves kérdező ne költözz távfűtéses lakásba. Spórolni pedig tényleg a kaján lehet a legtöbbet. És inkább főzzél ha lehet mert a hideg kaja még drágább.
2008. nov. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

pl: Nem veszek bérletet, nem fizetek adót,csalok ahol tudok, a büntetéseket sem fizetem be, és előbb utóbb egy jó dutyiban ingyen lesz kaja, szálllás:)

Bocsánat, csak kitört belőlem a rosszaság.

Amúgy rájöttem, a hússal nem érdemes spórolni, mert laktatóbb jóval, mint a szénhidrát félék. Nagyon sokat kisérleteztem, és amíg kevesebb húst vettünk, jóval több ment el édességre.

Egy db pulykaszárnyból isteni nagy fazék levest lehet főzni! 30 dkg pulykamellből gombás tokányt, 30 dkg darált húsból rakott kelt.

2008. nov. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Csak azért írok mert ez előttem még nem írták.Én szinte minden boltban sajátterméket veszek.Pl coopos,cba-s plusszos,ki kell tapasztalni,de szinte mind valamilyen márkás termék.pl.olaj,tészta,öblítő,tisztítószerek,liszt,gabonapehely,fűszerek,lekvárok,wc-papír pelenka,popsitörlő,csoki,tejföl,rudi stb.stb.1-1 terméken 100-150 Ft-t is lehet spórolni,ez kb napi 500Ft.És lehet találni nagyon jót!!!Valamint sosem főzök olyan ételt amihez még 3 hozzávalót venni kell,inkább akkor kitalálok valami mást.Valamint a 120 l bolylert ami eddig csutkán üzemelt mondta a szerelő,hogy nyugodtan vegyem lejjebb.Levettem egyharmadára és sokkal kevesebbet fogyaszt,pedig mindíg van melegvizünk.Sőt azóta még a vízfogyasztásunk is kevesebb lett,mert nem kell hozzá hideget engedni!
2008. nov. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Ha arra szeretnél választ, hogy Te hogyan spórolj, akkor nem tudunk semmit mondani addig, amíg nem írod le, hogy mire költesz.


Amúgy: az elektromos készülékeket, mint pl tv, pc stb. kapcsold ki teljesen amikor nem használod, mert készenléti állapotban is fogyaszt. Egyszer hallottam valami olyasmit, hogy ha 1 hétig megy egy tv készenlétben, az annyi áramot fogyaszt, mintha 1 napig ment volna, de az arányban már nem vagyok biztos.

Ha olyan megoldás is érdekel, ami kisebb beruházással jár, akkor vegyél led izzókat! Úgy tudom, hogy egy 60W-os normál izzóval megegyező fényerejű LED izzó kb 1-2W-ot fogyaszt, igaz kb 1000ft/db.

A húsokról én is azt tudom mondani, hogy pl csirkeszárnyat nem érdemes venni, mert gyakorlatilag az egészet kidobod, hiszen nincs mit megenni róla. Ugyanez a helyzet minden csontos hússal. Lehet, hogy a csirkecomb kilója 400ft (most csak a hasamra ütöttem)), ha mondjuk a pulyka felsőcombfilé 850, akkor szerintem jobban megéri megvenni a filét, mert abból semmi sem lesz szemét, a csontos combból meg a fele kuka.

Ha ragaszkodsz a kenyér evéshez, akkor jobban megéri venni (vagy kérni valakitől ajándékba) egy kenyérsütőt, mert olcsóbban kijön a kenyér így és még laktatóbb is, mint a bolti, arról nem is beszélve, hogy azt raksz bele, amit akarsz és nagyon finom lesz. Ne vegyél félkész ételeket, ne-vagy csak ritkán-rendelj kaját. Ebbe a pizza és társai is beletartoznak, hiszen ha rendeltek 2 pizzát, akkor 1 étkezésre annyit költesz, amennyit egy egész napi kajálásra sem, ha magadnak főzöl.


Hallottam egy megoldásról, amivel szintén áramot lehet spórolni, viszont ez is igényel valamennyi befektetés. Ha elektromos bojleretek van, akkor kell egy úgynevezett puffer tartály, ami a "normál" bojler elé van bekötve és abból megy a víz a bojlerbe. Ez a puffer tartály egy teljesen normál tartály, amibe belemegy a hálózatról a víz, és belőle pedig a bojlerba folyik. Ennek az a lényege, hogy a puffer tartályban felmelegszik a víz kb szobahőmérsékletűre INGYEN!! és ezt a kb 20°C-os vizet kell felmelegítenie a bojlernek és nem az 5-10°c-os hálózati vizet, amivel óriási energia mennyiséget lehet megspórolni.

2008. nov. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
Egyszer valaki azt mondta nekem hogy a szegeny ember annyira szegeny hogy nem engedheti meg maganak hogy olcso arut vasaroljon meg maganak.Ezt valahogy ugy kell erteni hogy peldaul megveszel magadnak egy borcipot ami x forintba kerul es hordod ket evig nempedig megveszel egy nagyon olcso mucipot a kinaiaktol ami nagyon olcso de ket het mulva eldobod.Vagy sajat pelda:Zewa W.C.papirt ha veszel tiz darabot haromszor annyit tart mint az olcso tiz darabos,mert 2-3retegu es sokkal tobbet tart.Ki lehet probalni,en felirtam hogy mikor kezdtem meg es bevalt stb.Ne erts fere,a szegeny jelkepesen ertendo.
2008. nov. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2008. nov. 2. 00:25
 10/12 anonim válasza:
98%

hát nem tudom. én wc-papírból pont ugyanannyit használok Creptoból, mint zewából, ezzel nem nyersz semmit. Ellenben a kínai cipővel egyet értek, saját káromon tanultam.

Amiből érdemes márkát venni, mert szegény embernek nincs rá pénze, az a sporttermékek, melegítők sportcipők,, labdák, ilyesmik, illetve az órák. minden másból mi a noname cuccokkal próbálunk spórolni.

2008. nov. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!