Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sok kicsi sokra megy alapgondo...

Sok kicsi sokra megy alapgondolatú ezen ötletem sikeres lehet?

Figyelt kérdés
Eddig mindig nagyobb pénzben gondolkoztam,miből lehetne kihozni minél nagyobb pénzt,de csak gondolatok maradtak,mert tőkém nincs.De mivel bennem buzog a vágy,hogy bármennyit is,csak keressek egy pici plusz pénzt,így azt gondoltam,hogy elkülönítek a fizetésemből 20 ezer Ft-ot,ami ettől kezdve a tőkém gyakorlatilag.Biztos sok embernek ez 1 fillérnek minősül,nekem nem,mert átlagos fizetéssel élek albérletben.Persze a célom az lenne,hogy egy terméket megszerezni a legolcsóbb vonalon,aminek általában mindig külföld a vége,amit nehézkes megtalálnom,vagy lerendeznem.Nem érdekel az Ebay meg az Aliexpressz,nem akarok az a tipikus lenni ami megy a Vaterán is ezzel kapcsolatban.Szóval kinéztem olyan terméket,aminek van neve abban a kategóriában,és jelenleg azt a terméket keresgélem neten,nem egyszerű,mert sok mindenkinél van,de nem mindegy az ára-állapota.És persze az ehhez hasonló termékek is érdekelnek jó áron.Kis tételekben gondolkodom,tehát megveszem,kb.1000Ft-ot tudok rárakni egy termékre,és továbbadni.Igaz van vele munka is,de hogy legyen egy kis sikerélményem,ez az elképzelésem,tehát ezt a 20rugót felhasználni okosan,és mindig visszaforgatni,lehet hogy épp másba pl..ha jónak látom.Persze hiába kis pénz,megvan a buktatója hogy rosszul választok terméket,ami aztán a kutyának se kell,de bízom abban hogy ha nekem tetszik nagyon,biztos másnak is.Nekem az is pozitív lenne,ha jelenleg egy hónapban megdupláznám ezt a pénzt.Persze ebből másra nem költök,ez csak ezt a célt szolgálja.Ez a gondolatmenetem jó elképzelés szerintetek egyelőre ? Ezt a 20 rugót egyébként most beinvesztáltam dolgokra,kíváncsi leszek hogy milyen sikerességgel tudom majd eladni.
2018. júl. 22. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:

"Nekem az is pozitív lenne,ha jelenleg egy hónapban megdupláznám ezt a pénzt"


Már ez maga egy álom kategória. Jól pörgő termékek is néha 1-2 hónap alatt adódnak el, sokszor 10-15%os árréssel (10 ezer Ft-os terméken keresel 1000-1500 Ft-ot 1-2 hónap alatt).


Amúgy azt ajánlom, hogyha olyan ötleted van ami 20ezer Ft tőkéből megvalósítható, akkor ne itt kérdezgesd az embereket, hanem csináld (vedd meg a terméket és próbáld meg eladni), és meglátod, hogy működik-e vagy sem.


A gondolatmenetedből a dolog jogi oldala hiányzik: hogyan tedd legálissá (nyilván kis tételnél, kis pénznél nem fognak elkapni, de ha mégis akkor borul a terved). Ha meg már legális, akkor nagyban kell csinálni hogy megérje.

2018. júl. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elnézést,kifelejtettem,hogy olyan termékről beszélek amit megveszek pl. 1500 Ft-ért,és 2500 Ft-ért adok tovább.Jogi oldalával nagyon nem foglalkozom,mert megvan szabva egy értékhatár egy évben,én ezt jelen pillanatban meg se közelítem :)
2018. júl. 22. 09:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Te üzletszerűen akarsz kereskedni, nem saját használt cuccaidat adogatnád el.


Üzletszerű kereskedésnél már - elvileg - az első forinttól van adózási kötelezettséged.

2018. júl. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

@09:54


"Jogi oldalával nagyon nem foglalkozom"


Ez a baj, mert látszik hogy nagyon nem értesz hozzá.


"mert megvan szabva egy értékhatár egy évben,én ezt jelen pillanatban meg se közelítem "


Igen, ez használt termék értékesítésre. De ha te üzletszerűen csencselsz valamivel, mint az általad felvázolt esetben, az bizony az első forinttól az utolsóig adóköteles...

2018. júl. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%

"megvan szabva egy értékhatár egy évben"


Nem, üzletszerű kereskedés esetén nincs, minden fillér adóköteles.

2018. júl. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező mennyi vagy, 15-öt betöltötted már?
2018. júl. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!