Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliába vagy Irországba...

Horcsoggg kérdése:

Angliába vagy Irországba érdemesebb kimenni most dolgozni?

Figyelt kérdés

Egész ideáig Angliában gondolkodtam, de az EU-s kilépés meg a külföldiutálat most kicsit túl sok lett nekem és Anglia mellett el kezdtem fontolgatni Irországot is.


Van valaki akinek van tapasztalata mindkét országgal? Nincs szakképesítésem, de jól beszélek angolul és van 1 év tapasztalatom telefonos ügyfélszolgálatosként. Angliában könnyen felvesznek bolti eladónak vagy étterembe pincérnek? Átlagban kb mennyi idő amíg az ember talál munkát?


A másik kérdés, hogy a jelenlegi állás szerint úgy van, hogy még ha két év után ki is lépnek, aki a kilépés előtt ment oda dolgozni az maradhat utána is, mégha nincs képesítése is, ugye?



2016. júl. 10. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
írország edfig is minen szempontból vonzóbb hely volt. A brexittel meg ez csak fokozódott.
2016. júl. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Angollal ezt is vedd figyelembe: [link]
2016. júl. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
máltán valami 800 euró a minimálbér ráadásul a vendéglátásos melók szezonon kívül nem nagyon vannak. Állando melóhoz meg kell a máltai nyelvtudás.
2016. júl. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Írországot én nem nagyon venném jó helynek. Rendkívül instabil gazdasági helyzet van. A brit gazdaság még a Brexittel együtt is jelentős előnyben van. Nem mellesleg az infrastruktúra, lehetőségek száma messze nagyobb az UK-ban, lévén Írországban csak 5 millió ember él. A külföldi utálatot meg a média fújja fel, nem is kicsit. Eddig is voltak apróbb balhék, csak ugye a média nem kapta fel ennyire. Most a brit sajtó nagy részében a Brexit pártiak lekicsinylése, rasszistaként való beállítása a menő, és sok tájékozatlan el is hiszi.

Lehetőleg minél előbb gyere ki, mert a 2 lehetséges miniszterelnök közül az egyik azt ígérte, hogy a szeptember 9-ig érkezettek védettséget élveznek, az ezután érkezettek nem. a 2 éves kilépési folyamat ellenére. a másik jelölt idén még nem is akar tárgyalni a kilépésről. minél előbb itt vagy, annál nagyobb az esélyed hogy maradhatsz.

2016. júl. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ahogy írták a külföldi utálatot felfújja a sajtó. Meg a külföldi utálat nem úgy van, hogy ,,magyar vagy, takarodj vissza Magyarországra". Európai bevándorlókkal nincs is gondjuk, a Brexitet se miattuk szavazták meg. A gondjuk az arab, fekete, indiai, stb-vel van, azt hitték sokan a Brexittel tőlük szabadulnának meg és csak a szavazás után lettek felvilágosítva a szavazás valós lényegéről.
2016. júl. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ha megérkezek Angliába mivel bizonyítsam, hogy még szeptember előtt megérkeztem? Elég lesz majd a pecsétet bemutatni az útlevelen?
2016. júl. 11. 11:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Milyen pecsètet? Edes istenem! Lehetőleg minèl előbb intézd el az NI szàmod es àllj munkàba.
2016. júl. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Milyen pecsétet???

Szerintem inkabb maradj otthon ...

2016. júl. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!