Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szeretnék rendelni egy dolgot...

Szeretnék rendelni egy dolgot a jófogásról, és hol találok olyan futárt, akinél ki lehet nyitni a csomag tartalmát fizetés előtt?

Figyelt kérdés
Olyan futár szolgálatot keresnék, akinél ki lehet nyitni a csomagot kizetés előtt, ellenőrizni, hogy megvan-e, és működik-e. Létezik ilyen?

2018. aug. 3. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

nem, nincs ilyen. a futárnak annyi köze van a csomagodhoz, hogy úgy, ahogyan ő megkapta, abban az állapotában kézbesítse, a ráírt ellenértéket átvegye a címzettől...


nem tudja, mi az, amit rendeltél és minek kell benne lenni.

mint ahogyan azért sem vállalhatja a felelősséget, hogy egy felbontott csomagot újracsomagolva visszavisz csak úgy bemondásra...


visszakerül a feladóhoz, az meg panaszt fog tenni, hogy márpedig abban a csomagban benne volt a tartalma...onnantól ki fogja megmondani, hogy tényleg benne volt-e, vagy akár a címzett a futárral aszisztálva vették ki, és írtak egy hamis jegyzőkönyvet, vagy akár a depo-ban bontják ki, és csomagolják újra?


ezt a rizikót semelyik cég nem vállalná...meg épeszű ember sem.

2018. aug. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk az Emagnál van ilyen, de sajnos nem onnan rendelem.
2018. aug. 3. 23:09
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1. a Jófogáson értékelés nélküli eladótól rendelsz, tehát eleve van benne jókora kockázat. Ha olyan a termék, menj el érte, próbáld ki (tudom, úgy már drága)

2.- ha mégis onnan rendelsz, akkor kockáztatsz és tudomásul veszed, hogy lehet, hogy nem azt kapsz, amit rendeltél- nyilván jóval olcsóbb, mint máshol (szerintem ne rendelj, de ez csak az én véleményem)

3. ha biztosra akarsz menni, akkor értékeléssel rendelkező eladóktól vásárolj, webáruházban vagy boltban - ennyi.

2018. aug. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És a GLS-től ha kapok levelet, hogy csomagot adtak fel nekem, megtudom nézni valahol a csomag súlyát?
2018. aug. 4. 10:59
 5/8 anonim válasza:
100%

Nem nyithatod ki,vagy átveszed és kifizeted vagy a futár visszaviszi, nem vette át szöveggel.


Egyrészt baromira nem érnek rá a futárok arra hogy Pistike kinyissa a jófogásos gamer pc-t és még telepítse is rajta a gta-t ,mert ha nem fut rajta akkor majd nem fizeti ki...másrészt szabály is tiltja a lezárt csomag bontogatást fizetés előtt ,érthető okokból,mert visszaélésekre ad módot .

2018. aug. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

"És a GLS-től ha kapok levelet, hogy csomagot adtak fel nekem, megtudom nézni valahol a csomag súlyát?"


Ez meg miféle kérdés?

Miért akarod tudni a csomag súlyát? Ha azért, mert akkor biztosan az van benne, amit vettél, akkor az egy nagy tévedés.

Ha meg azért, hogy haza tudod-e vinni, akkor legegyszerűbb az eladót megkérdezni, aki FELADTA a csomagot.

2018. aug. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
Ja, az előző válaszom második fele valószínűleg nem jó, mert nyilván házhozszállítással kéred a csomagot - akkor meg végképp nem értem, miért fontos a csomag súlya?
2018. aug. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%

az emag az más...az egy követhető cég, bár ott sem látom értelmét a nyitogatásnak. bármiféle cégtől ha online vásárolsz, 14 napon belül indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól és vissza kell, hogy adják a pénzed...tehát abban nincs semmi rizikó.


ha egy magánszemélytől vásárolsz, akkor neki nincs ilyen kötelezettsége.


súlyát is hiába néznéd...alapvető trükk a csalóknál, hogy egy hasonló súlyú tárgyat becsomagolnak...de más már leírta a megoldás...ha nem bízol a küldözgetésben, akkor marad a személyes átvétel...

2018. aug. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!