Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Illik borravalót adni a GLS...

Illik borravalót adni a GLS futárszolgálatnak?

Figyelt kérdés
Rendeltem egy csomagot, már kifizettem bankkártyán keresztül, a futárszolgálatot is. Tehát átvételkor elvileg nem kell fizetnem. Illik ilyenkor borravalót adni?

2018. aug. 6. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Nem kell, csak lehet. Döntsd el te.

Általában az extráért szoktak, pl. felviszi a második emeletre lift nélkül, ilyesmi. De nem kötelező.

2018. aug. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha csak becsenget, kimegyek, aláírom, elköszönünk, akkor én nem szoktam. Ha valami bazinagy/bazinehéz csomag lenne, amit felcipel 3 emeletet, akkor adnék valamennyit. (családi házban lakok, becsenget, kimegyek a kapuig)
2018. aug. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak ruhát rendeltem egy áruház webshopjából. :D
2018. aug. 6. 10:11
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Fölösleges, ha nem valami nehéz csomagot vitt be.
2018. aug. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell, csak a munkajat vegzi a fizeteseert, nem tesz neked szivesseget.
2018. aug. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Szia,

Én is a napokban várom a gls futárt. Én mindig őket rendelem mivel gyorsak és pontosak.Én szoktam adni 1-2-3 forintot. Attól függ. De mindenképpen adok. A postásnak is szoktam és minden futárnak. Sajnos nem éppen magas a fizetésük így jól jön nekik.

2018. aug. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
*100-200-300 forintot bocsi
2018. aug. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

"Sajnos nem éppen magas a fizetésük így jól jön nekik."


Egyfelol, ezzel az ervvel nagyon sok szakmaju embernek adakozhatnal, masfelol, ez igy nem borravalo, hanem adomany, vagy szanalompenz. Nincs azzal semmi gond, hogy adod, csak

fontos, hogy annak nevezzuk, ami, hogy peldaul a vendeglato iparban dolgozok ne felejtsek el, hogy ez nem jar alapbol, hanem meg kell dolgozni erte. En nagyon szivesen otthagyok 3-4 ezret is egy vendegloben borravalokent egy ugyes-sereny pincernek, de ha bena vagy erezteti, hogy rossz napja van, visszakerem a visszajarot az utolso petakig es ha valamit morog, akkor kap kedves jotanacsot. :)

2018. aug. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
32%

7-es vagyok

Kedves 8-as

Ez így teljesen nem igaz.

Kimondatlanul is kötelező vagy "erősen ajánlott"

Ez persze legfőképpen a postásra igaz.

Én a postásnak mindig 1000-2000Ft-ot adok.

Amikor nem adok akkor a következő alkalommal nem hozza fel a leveleket hanem csak be dob egy értesítőt, hogy be kell menni a postára.


A futárral is járta így, hogy egész nap itthon voltam de nem is jött. Mert nem adtam neki az előző alkalommal borravalót. Én a vaterán és egy webshopban (saját) és több nagy online felületen árulok(ebay,wish,aliexpress)

Így lehet, hogy csak én emiatt látom így.

2018. aug. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!