Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Törölték a munkaügyi központba...

Törölték a munkaügyi központban a regisztrációmat, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Ez teljes mértékben az én hibám, a telefonomon véletlenül egy hónappal későbbre állítottam be az emlékeztetőt, így elfelejtettem megjelenni július 12-én a munkaügyi központban. Július 25-én érkezett egy levél, miszerint töröltek a nyilvántartásból. Ezt a levelet csak most tudtam elolvasni, mivel nem voltam itthon, így nem én vettem át a levelet.


Kérdés 1.: Ezzel törölve lettem az Ifjúsági Garancia Programból is? Ha indul képzés, nem jelentkezhetek rá?


Kérdés 2.: Augusztus elején ugyanúgy küldték a 22800 Ft-ot, de számomra az lenne logikus, ha ez sem járna tovább. Mivel július 12-vel törölve lettem, csak kb. 10000 Ft-ot kellett volna, hogy kapjak. Ezzel kapcsolatban hová telefonáljak?


Kérdés 3.: Most van TB-m? Ha nincs, akkor attól a naptól nincs, hogy töröltek (július 12)? Ha nem vagyok regisztrált munkanélküli, akkor is igényelhetem az önkormányzatnál, hogy egy évig ne kelljen TB-t fizetnem?


És igen, tudom, hogy elszúrtam. Már mondták a szüleim is...



2018. aug. 8. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

S már megint elszúrod... nem itt kell kérdezősködni, mert az önkormányzati dolgok nagyon egyéniek...


Be kell menni és ott érdeklődni, hogy mit tudsz most tenni..?!

2018. aug. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jó, elnézést, csak gondoltam egy kicsit kérdezősködök, hogy tudjam, mire számítsak mielőtt egy órát buszozok a 40 fokban, majd órákat ácsorgok az önkormányzatnál meg a munkaügyi központban.


Reméltem, hogy esetleg telefonon is lehet valamit intézni, ha mást nem, legalább egy időpontot.


21 éves vagyok, ez az első eset, hogy magamtól kell elintéznem valamit. Nem tudom, kihez fordulhatnék, mert a szüleim sem értenek ehhez, magánvállalkozóként nem volt ilyen problémájuk.

2018. aug. 8. 16:53
 3/8 anonim ***** válasza:

1. Igen, mivel általában feltétele, hogy regisztált álláskereső legyél.

2. Az lehet a véletlen műve is vagy az értesítés későn érkezett meg és addigra már kiment a kővetkező hónapra is a segély. Az adott járási hivatal hatósági osztályán kell érdeklődnőd, mert ők állapították meg neked.

3.Attól, hogy regisztrált voltál még nem volt TB-d, a helyi NAV irodában érdeklődhetsz erről. Az önkormányzat átvállhatja de csak ha regisztrált álláskereső vagy.

2018. aug. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2018. aug. 8. 23:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is július 12-én kellett volna jelentkeznem, de kiment a fejemből. Tegnap jutott eszembe, hogy megnézzem a kiskönyvet.

Még nem kaptam semmilyen értesítést, de gondolom engem is töröltek a nyílvántartásukból. Pénzt nem kaptam, viszont fizették az egészségügyi biztosításomat.

Ha jól tudom 60 napig nem lehet újra regisztrálni.

2018. aug. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4 évvel ezelőtt, amikor nekem volt aktuális, már akkor is lehetett emailes kapcsolattartást választani, mi ez a szerencsétlenkedés a megjelenéssel? Írsz nekik egy emailt amikor aktuális, hogy nincs még munkád és a téma el van rendezve...

kéthavonta bebuszozni, mazochisták vagytok vagy mi?

2018. aug. 9. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nektek is nagyon köszönöm a választ!


Igen, 60 napig nem regisztrálhatok újra, ami azt jelenti, hogy sajnos előfordulhat, hogy lecsúszok a képzésekre való jelentkezésről. Viszont holnap megyek egy állásinterjúra, remélem összejön a dolog és akkor a probléma magától megoldódik. Kivéve a TB, azt ugye mindenképpen be kell majd fizetnem.


Tényleg lehet interneten keresztül jelentkezni? Nagyon szépen köszönöm, ezt eddig nem tudtam, 2015 óta regisztrálva vagyok, de ezt egyszer sem mondták. Igaz, hogy nem sokszor jártam bent, mert közben egy irodában dolgoztam közfoglalkoztatottként, de azért erről szólhattak volna...

2018. aug. 9. 17:56
 8/8 A kérdező kommentje:
*2016 óta
2018. aug. 9. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!