Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi van, ha regisztrált vagyok...

Mi van, ha regisztrált vagyok a munkaügyi központban, de önerőből találok állást?

Figyelt kérdés
Röviden és tömören, édesanyám kolléganője váltig állítja, hogy ekkor jár valamilyen juttatás. Én próbáltam rákeresni, de nem találtam semmit ebben a témában. A hölgyet jelenleg nem tudjuk elérni. Tényleg létezik ilyen vagy a hölgy összekeverte a szezont a fazonnal?

2018. jan. 8. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Semmi, miért adnának ezért pénzt? Dícsérjenek meg téged h találtál munkát vagy mi?
2018. jan. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
LOL :D
2018. jan. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem vártam dicséretet nyilván, de ha nincs építő jellegű hozzászólásod inkább ne is szólj hozzá. Köszönöm.
2018. jan. 8. 16:09
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem, nem jár semmi.
2018. jan. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%

"édesanyám kolléganője váltig állítja, hogy ekkor jár valamilyen juttatás."


Szerintem arra gondolhatott, hogy ha jár 3 hónapra az álláskeresési támogatás (munkanélküli segély) és mondjuk 1 hónap után találsz állást, akkor a hátralévő időre szóló (2 havi) álláskeresési támogatást kérheted egy összegben (azt hiszem, a 80 %-át).

DE!! Ha ezt felveszed és a talált munkahelyed mégsem válik be vagy próbaidő alatt felmondanak, akkor a továbbiakban már nem kaphatsz álláskereséi támogatást, egészen addig, amíg megint meg nem lesz a 360 nap biztosítotti napod (tehát min. 1 év). Érdemes megfontolni, mi a jobb: ha marad egy "védőháló" 2 hónapra vagy a pénz, aztán egy évig ki tudja, mi lesz?...

2018. jan. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most már így megtaláltam, hogy valóban erre gondolhatott. Járna támogatás, de tényleg megfontolandó, hogy érdemes-e felvennem egy összegben, vagy maradjon meg B tervnek :) Köszönöm még egyszer.
2018. jan. 8. 17:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a próbaidő alatt felmondanak neki, meg sem kapja azt a pénzt!!!
2018. jan. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!