Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes egy hétre megigényelni...

Érdemes egy hétre megigényelni az álláskeresési járadékot?

Figyelt kérdés

Ledolgoztam már több, mint egy évet. Lesz egy üres hetem. Úgy hallottam, hogy ha időközben lesz állásod akkor is kifizetik a fennmaradó 80%-ot, ha az új helyen letöltötted a próbaidőt. Sok macerával jár ez? Gondolom amiatt is vissza kell majd menni ismét.

Ha nem igénylem meg, és mondjuk egy újabb egy év múlva vagy 2 év múlva lenne ez, akkor ezt "nem használtam ki"?



2018. aug. 13. 00:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Amikor regisztráltatni akarod magadat, akkor adnak a munkaügyiben egy időpontot, több nap. Lehet az új helyeden munkába is állsz mire sorra kerülsz.
2018. aug. 13. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Ha nem igénylem meg, és mondjuk egy újabb egy év múlva vagy 2 év múlva lenne ez, akkor ezt "nem használtam ki"?"


Ez így van...

2018. aug. 13. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Csak ne felejtsd el, hogy ha felveszed ezt a 80 %-ot és próbaidő után 1-2 hónappal mégis fel akarsz mondani valamiért, akkor ott állsz majd munka nélkül + ellátás nélkül, mert csak akkor jár legközelebb, ha megint meglesz a 360 nap biztosítotti jogviszonyod.
2018. aug. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
1 hétre biztos nem igényelném meg. Több a papírmunka vele, mint amennyit ér az egész: bejelentkezés, megszüntetés, stb.
2018. aug. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
24%
Én megigényeltem, nyertem rajta kb. 200 ezret.
2018. aug. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most találtam meg, hogyha kérném a további folyósítást akkor az új munkáltatónak kell aláírnia, igazolnia, hogy ott dolgozol amiről nem tudtam, ez így elég kellemetlen lenne (főleg ha egy hetet csúsztatok emiatt és ezt ők nem tudják), így hagyom akkor :\

2018. aug. 13. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!