Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megcsináltattam egy régi...

Megcsináltattam egy régi sírkövet, megegyeztünk az árban, de most, hogy kész,33%-kal többet mond, ez reális ár? Többi lent.

Figyelt kérdés

Találtam egy igazi régimódi kőművest, aki még maga önti ki a követ.

Régi, 25 éves műkő, álló fejkő volt, amit egy vihar ledöntött.

Arra szerződtünk, hogy tesz rá egy teljes fedlapot, hogy zárt legyen (korábban be volt ültetve növényekkel), egy párnakövet, amit soha semmilyen vihar nem tud ledönteni, lévén nem álló, + egy vázát.

Lényeges, hogy nem márvány vagy gránit, hanem a sima hagyományos szürke műkő.

Tudom, hogy ezek milyen drágák, de sajnos nem tudtam 150-200 ezerért egy teljesen újat csináltatni.

A fedlap+párnakő+váza + az ő munkadíja 75 ezer, így egyeztünk meg.

Most beszéltünk, azt mondja, egy plusz csík követ kellett tennie a fedlap mögé, meg meg van dőlve, azt ő meg tudja emelni, de ez így 100 ezer.

Holnap 11re beszéltük meg a találkozót.

Mondtam, hogy kimegyek reggel, megnézem, ne csináljon rajta addig semmit, mert lehet, hogy nem is kell.

Ugyanis én nem így emlékszem, hogy meg lett volna dőlve, látványosan legalábbis biztos nem.

Szóval 11kor találkozunk a sírnál, és hiába mondtam, hogy kimegyek reggel, azt mondta, ne menjek. legyen 11, meg hogy ő addigra meg is csinálja. Gyanús.

Meg egy csík, + a megemelés ne legyen már 25 ezer.

Nem akarok 100at fizetni, ha 75ben egyeztünk meg, lehet sokaknak ez kicsinyesség, de nem viccből vártam, meg kerestem egy olyat, aki így megcsinálja.

Bár nem tudom, mennyi a műkő, de úgy gondolom, hogy az anyagköltség 10-20 ezernél nem lehet több, az eltöltött munkaidő pedig véleményem szerint max 2-3 óra, mert a sablonjai nyilván megvannak, ezzel foglalkozik x éve.

Mindegy is, nem értek hozzá, sokkal fontosabb, hogy volt egy megállapodásunk, és úgy érzem, át akar verni.

Miért ne menjek oda reggel, hogy megnézzem?

Ez a gyanús.

De félek balhézni, mert mi van, ha azt mondom neki, hogy márpedig csak 75öt fizetek, és később megrongálja a sírt és leszedi róla, amit ő csinált? Sosem tudnám bebizonyítani.

Egyébként őt ott a temetőben "találtam", épp dolgozott, a kocsijára volt írva, hogy ezzel foglalkozik, én pedig megszólítottam. Megbeszéltük a dolgokat, ott helyben megírtuk a papírt, ami tulajdonképpen csak egy felhatalmazás volt, de konkrétan nem volt leírva, hogy mit fog csinálni és mennyiért. A papír csak ahhoz kellett, hogy ő a kész terméket kocsival bevihesse a temető területére. Szóval valójában csak szóbeli megállapodás van arról, hogy mit csinál és mennyiért.

Nem vagyok gazdag, szeretném a sírt rendben tudni, amennyire a kereteim engedik, de nem akarok balek lenni.

Mit tegyek, mennyit fizessek, mi a reális?

Ez normális egyáltalán, hogy utólag módosítanak az áron?


2018. aug. 29. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor fizetném ki a magasabb összeget, ha előre egyeztettünk volna róla. Hogy ő saját maga eldöntötte, az nekem nem opció.
2018. aug. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Es te nem felnel, hogy megrongalja?
2018. aug. 29. 19:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Ennyit mindent 100 ezerért nem tudom hol csinálnak. Fedlap,párnakő,váza. Itt nálunk magába egy váza 25 ezer kb. és nem gránit, márvány, hanem sima 40 évvel ezelőtt is használatos kő.
2018. aug. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenesetre nem lett volna szabad engedned a 8ból, oda mész és kész reggel, megbeszélitek. A szó elszáll. Lefekteti a köveket, innentől fogva megint azt mondd amit akar, lehet azt mondja 110, mert talált még valamit. Menj oda*
2018. aug. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Odamegyek, ezt nem irtam, megnezem hogy all, aztan osamegyek 11re is, lehet kiderul, h semmit se csinalt delelott.
2018. aug. 29. 21:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálam a festő játszott el hasonlót. A 150 ezer helyett 200 ezret akart, mert menet közben kiderült számára, hogy több anyag kellett, mert egyenetlen volt nagyon a fal, és többet is kellett csiszolni. Kedvesen közöltem vele, azért hívtuk el az elején, hogy nézze meg a leendő munkát, mérje fel a terepet, és úgy mondjon árat. Megnézte, ezt mondta, ennyit kap. Aztán azzal érvelt, hogy 200 ezerben egyeztek meg a párommal a legutolsó beszélgetésnél. Szintén kedvesen mondtam, hogy én másról tudok, de ha van róla hangfelvétele, készséggel kifizetem a + 50 ezret, és még bocsánatot is kérek.

Nem volt, megkapta a 150 ezret, aztán kinyitottam neki az ajtót.


Ne hagyd magad, amit nem kértél, azt nem kérted, "pótmunkáról" szó sem volt. Gondolom, Ő is megnézte előtte, hogy mi lenne a feladat. Azt már ne Neked kelljen megfizetned, ha elkalibrálta magát.


:)

2018. aug. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!