Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Augusztus 20-át miért kellene...

Augusztus 20-át miért kellene ledolgoznom a szakmai gyakorlatom alatt, ha ez pihenőnap volt?

Figyelt kérdés

meg van határozva,hogy összesen 560 órát, azaz 14 hetet kell ott lennem.

írtam magamnak a jelenléti ívet,és az összesítésnél nem számoltam bele az augusztus 20-ai 8 óra hosszát,mivel az pihenőnap volt.

De akkor ez azt jelenti,hogy nem is az előre kiszámolt napon fogok végezni? Akkor miért nem úgy írtuk a szerződést,ha le kell pluszban dolgozni a 20-át ?


2018. szept. 1. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért ez a pihenőnap dolog nem olyan egyértelmű.


Mentősöknek, orvosnak, ápolónak, rendőrnek, kereskedőnek, biztonsági őrnek, buszsofőrnek, stb. hiába ünnep, menni kell.

Nem derül ki, hogy titkárnő vagy ápolónő lennél.


Ha meg sok munka volt, és menni kellett, akkor azt később is kiadhatják pihenőnapként, mi nem ismerjük a szerződésed részleteit, illetve az adott cégnél élő szokásokat.

2018. szept. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hr gyakornok vagyok egy multicegnek irodai munka. Nem voltam bent augusztus 20-an. A szerzodes reszleterol annyit, hogy ki van szamolva a 14 het benne ,amennyit kell menni.

Az is bele van irva,hogy heti 40 orat jelent ez.

De pl ott lesz az oktober 22 amit majd oktober 13 an kell ledolgozni, h megkapjuk pihenonapnak. Augusztus 20 hoz kapcsolodoan ilyen nincs eloirva naptarban ,neten se sehol sem...

2018. szept. 1. 17:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Augusztus 20. az nem pihenőnap, hanem munkaszüneti nap. (Bár ha HR gyakornok vagy, akkor ezt nem nekem kellene magyaráznom.)


A munkaszüneti napokat nem kell ledolgozni. De ha 560 órás szakmai gyakorlatod van, akkor (elméletben) nem lehet figyelembe venni azokat a napokat, amiken nem dolgoztál. Mondjuk ezen általában senki nem kekeckedik, és beleveszik azt is.

2018. szept. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!