Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Köteles vagyok-e autóval...

Köteles vagyok-e autóval naponta ingázni a munkahelyemre?

Figyelt kérdés

Cégem áthelyezne másik megyében lévő telephelyre.

Ezt el is fogadom.

DE!!!

Csak ott lakással. A cég azt szeretné, ha céges autóval mennék minden nap.

Ez azt jelentené, hogy akár éjszakás műszak előtt odafele 100 km, éjszaka után hazafele 100 km-t kellene vezetnem.

Ha nem veszem át a céges autó kulcsait, az munka megtagadásnak számít-e?


2018. szept. 6. 12:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%

Még valami: nem tudom, mennyi a fizetésed, de talán érdemes lenne kiharcolni, hogy felesbe álljátok a céggel az ottani lakásbérlést.

Meg kéne győzni őket arról, hogy nem fogsz tudni úgy teljesíteni, ha ennyit vezetsz.

Ezt a távot egyébként minden nap meg kéne tenned?

2018. szept. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
27%
Mi van a szerződésben, ha az hogy változó munkavegzesi hely akkor nem nagyon tehetsz mást mint felmondni
2018. szept. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
41%
A kérdésed maga egy ostobaság...
2018. szept. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem beszéld meg velük. Ha kiszámolod az üzemanyagköltséget napi 200 km-re, amit a cég fizet ha céges autó, akkor lehet, hogy jobban kijönnek, ha bérelnek neked egy szobát, vagy egy garzont. Ha vidékről van szó, akkor 50-60 ezerért bérelnek valamit, míg a benzin a duplája lenne. Én nem vállalnám be a napi 200 km-t hosszútávon. Mi heti 3-szor járunk be nagyvárosba dolgozni, oda-vissza 120 km, de így is fárasztó.
2018. szept. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
27%

50 km-re a lakhelytől a melo, többnyire valami szállás olcsóbb mint a 200 km benzin, autókopás. a cégnek.

változozó melohelynél el kell fogadni...


hogy döntesz? vezetsz, vagy valami lakás??

2018. szept. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

9-es írta meg azt, hogy jogilag mi a helyzet.


Abban az esetben, ha fix a munkavégzési helyed (szerződés szerint), akkor is "ideiglenesen" más munkavégzési helyet is meghatározhat évi X. Y. napon vagy X. Y. munkaórás kereten belül. Ha ez eltelt, vissza kell térned a régi munkavégzési helyedre.

Gondolom, itt nem erről van szó, hogy csak ideiglenesen kellenél a másik megyében.


Ha nem fogadod el, akkor él a mostani szerződésed, a munkáltató annak köteles eleget tenni. Ha neki ez nem felel meg, akkor kénytelen felmondani Neked.


A cég az ottlakást, valamint a céges autót nem köteles biztosítani, de a bejárás költségéhez hozzá kell járulnia a kormányrendeletben meghatározottak szerint. Ha céges autót kapsz, akkor a költsége a céget terheli minden szempontból.


"Ha nem veszem át a céges autó kulcsait, az munka megtagadásnak számít-e?"

Nem számít annak. Viszont ha az áthelyezésedbe beleegyeztél, akkor céges autó nélkül másképp vagy kénytelen megoldani a másik megyébe történő bejárásod.


Egyszerűbb, ha egyezkedsz a munkáltatóval, mielőtt még aláírod a szerződésed módosítását. A megállapodás részleteit pedig foglaltasd bele a szerződésbe.

2018. szept. 7. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!