Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha az elmúlt ~4 hónapban...

Ha az elmúlt ~4 hónapban munka nélkül voltam, és most elmegyek regisztráltatni magam, mint álláskereső, akkor részesülhetek még álláskeresési járadékban?

Figyelt kérdés

A TBm fizetem, és az elmúlt 3 évben bőven meg van a 365 nap munkaviszonyom, legalábbis legjobb tudomásom szerint.


Amennyiben egyébként igen, 3 hónapig nagyjából mekkora összegre számíthatok.


Kérlek, okosítsatok ki.


2018. szept. 10. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha az elmúlt 3 évben meg volt a 360 nap biztosítotti jogviszonyod, akkor jogosult vagy álláskeresési járadékra.

Hogy mennyire, azt nem tudjuk, mert az függ az előző időszakban kapott béredtől (mondjuk lehet, egy könyvelő vagy bérszámfejtő meg tudná mondani pontosabban, hogy mi alapján számolják)

2018. szept. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minden 10 ledolgozott nap után jár egy nap álláskeresési, tehát ha mondjuk 528 nap munkaviszonyod van, akkor 52 napig jár a pénz. Fontos, hogy az igénylás napjától számolnak vissza, szóval ha most regisztrálsz, akkor 2018 szeptemberétől. A bruttó összeg pedig az elmúlt négy negyedéves bruttód átlagának 60%-a, de max a minimálbér összege. És ebből 25%-ot vonnak. (eü járulék + szja)
2018. szept. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es, látom, Te nagyon profi vagy ebben, hadd kérdezzem meg: vajon ha 1 évig betegállományban voltam, lejár a táppénzem, s felmondtak a munkahelyemen, akkor vajon járna nekem álláskeresési járadék? (7 év munkaviszonyom van, megszakítás nélkül.)


Bocs, kérdező - de hátha van még valaki hasonló helyzetben és jól jönne neki a válasz.

2018. szept. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Álláskeresési járadékra jogosultsági idő a munkaviszony időszaka, függetlenül attól, hogy mit fizettek rá.


Az más dolog, hogy nem volt "figyelembe vehető bére" a táppénz idejére. Vagyis járulékalapja. Ilyenkor minimálbért vesznek alapul.


Ha az álláskeresési járadék igénylését közvetlenül megelőzően 4 évben legalább 360 napnyi jogosultsági időd van (például munkaviszony), akkor jogosult vagy álláskeresési járadékra. Minden 10 napnyi jogosultsági idő 1 nap álláskeresési ellátásra jogosít. Maximum 90 napig jár. Ahhoz viszont 900 napnyi jogosultsági idő szükségeltetik legalább.

2018. szept. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hálás vagyok értük!
2018. szept. 12. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!