Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes lenne elköltöznöm, ha...

Érdemes lenne elköltöznöm, ha a lakóhelyemen nem találok munkát? Lakhatási támogatást lehet még igényelni?

Figyelt kérdés

Egy vidéki megyeszékhelyen élek jelenleg, de a várost is utálom és munka sincs sok, illetve a szüleimmel sem akarok élni. Régebben olvastam, hogy a munkaügyi központtól igényelhető lakhatási támogatás bizonyos feltételek mellett. Ezeknek meg is felelnék, annyi, hogy még nem vagyok regisztrálva náluk, mint pályakezdő munkakereső.

Gondolkoztam azon is, hogy inkább szobát kellene bérelnem, de ezen még hezitálok, jobban preferálom a saját lakást, ami elég drága ugyan, de legalább nem kell alkalmazkodnom másokhoz. Vagy béreljek inkább szobát? Fogalmam sincs, hogy melyik lenne a jobb, de az biztos, hogy itthon nem sok jövőt jósolok magamnak, meg egyébként is Budapesten éltem már szinte az egyetem évei alatt is, sokkal jobban szeretnék ott lakni.


2018. szept. 21. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, a lakhatási támogatßasnak feltétele, hogy 3 (?) hónapja regisztrált munkanélküli legyél, tehát mégsem felelsz meg a feltételeknek..

Keress először munkát, és ha az van, ráersz akkor albérletet kéresni, addig felesleges fizetni a lakbért. Meg kakor már érdemes úgy lakást keresni, hogy ne kelljen 5x átszállnod és másfél órát utaznod.

2018. szept. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én 1 hónapra emlékeztem, de akkor utánanézek.
2018. szept. 21. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!