Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Termék eredetének igazolására...

Termék eredetének igazolására piacon kapott számla is jó? Mi van ha az ottani (első) eladó nem tudja igazolni, hogy honnan van a termék?

Figyelt kérdés

Ha pl: veszek egy terméket egy piacon, kapok számlát, majd egy másik piacon eladom, akkor ugyebár kérhetik a termék eredetét. (a navosok)

Én meg átadom a számlát, hogy egy másik piacon vettem...


Most az lenne a kérdésem, hogy a másik piaci eladó (akitől vettem a terméket) köteles megtartani a számlát, hogy ő honnan szerezte be a terméket?

Vagy őt nem is ellenőrzik?

Csak mutatom a számlát, hogy egy másik piacon egy eladótól vettem a terméket, és ennyi? Elég is ez?


(Igen, tudok adni számlát, nem csalni akarok, csak van egy olcsó piac ahol "bevásárolnék" és azokat adnám tovább, hogy plusz hasznom legyen!)


2018. szept. 27. 21:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Hááát, először is kicsit valószínűtlennek tartom, hogy piacon ÁFÁ-s számlát adjanak Neked (nem blokkot, nem nyugtát). Azaz tételesen megnevezve, hogy mit vásároltál.


De ha mégis tud az eladó adni róla, akkor elvileg igen, elég és minden vállalkozó min. 5 évig (de inkább 6, mert a bevallás számít) köteles megőrizni a számlákat.


Ha replika, azaz hamisított terméket árult, akkor egyéb gubancok is lehetnek belőle, pl. lefoglalják a hamis terméket - akár tőled is, hiába van róla számlád - kártérítés nélkül.

2018. szept. 28. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!