Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Decathlonnál bonyolult az...

Ignis Subdialis kérdése:

A Decathlonnál bonyolult az elállási jog érvényesítése?

Figyelt kérdés
Üzletben nem elérhető ruhadarabot rendelnék, de már vannak tapasztalataim az itt forgalmazott termékek a megszokottól eltérő méretezésével. Ezért gondoltam, hogy két méretben is megrendelem az adott darabot és az egyiket biztos visszaküldöm. Mivel a webáruházban csakis azonnali fizetéssel lehet rendelni, mindkettőt ki is kell fizetnem. Macerás a visszaküldés/elállási jog érvényesítése?

2018. okt. 3. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Az elállási jog nem arra való, hogy 2 méretet rendelj és az egyiket visszaküldd, hanem arra, hogy ha valami nem olyan, mint a képen látott, stb.


"de már vannak tapasztalataim az itt forgalmazott termékek a megszokottól eltérő méretezésével."


Ha vannak tapasztalataid, akkor rendeld pl. a nagyobbat - abból baj nem lehet :-), max ha nem jó, akkor visszaküldöd.


Abszolút nem értem, miért akarsz 2 terméket rendelni, fizetni, ha tudod, hogy az egyiket úgyis visszaküldöd. Mindenféleképpen 1 termék visszaküldési ára Téged fog terhelni: ha 2-őt fizetsz, akkor is és ha egyet,de nem jó, akkor is.


Az elállási jogot 14 napon belül kell jelezned és saját költségeden visszaküldeni.

2018. okt. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kedves #1. A kérdésemre nem válaszoltál, tapasztalatot kérdeztem. A többit leírom privátban, mert Veled ellentétben, én nem akarom szétoffolni a témát. És egyébként pontosan erre találták ki az elállási jogot: ha valami nem olyan, mint amilyet szerettél volna. Például nem olyan méretű!
2018. okt. 3. 12:48
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát azt kérdezem, hogy aki már próbálta ezt: [link] mit tapasztalt, mennyire volt bonyolult, hosszadalmas az ügyintézés? Köszönöm, ha a kérdésre válaszoltok.
2018. okt. 3. 12:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A Decatlhon pont nem tököl, még a törvényi kötelességen felül is visszavesznek dolgokat. A 14 napos elállással netes rendelés esetén nem lesz semmi gondod.
2018. okt. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves 14:24-es. Téged jellemez, hogy továbbra is offolod a kérdésemet, sőt engem is rákényszerítesz azzal, hogy hazudozol a magánlevelemről, mely fehéren-feketén így hangzott:

"Kedves #1!

Pont erre van az elállási jog. Egyes országokban pl. az a gyakorlat, hogy buliruhát vesznek így a csajok, egyszer hordják és visszaküldik. Ha Neked ez nem tetszik, tárgyalj a törvényhozóval.

Nem tudom, Te hogy veszel ruhát magadnak, de mi szeretünk ránkillő méretben járni, a nagyobb és a kisebb is ugyanolyan rossz. A Dekával pont az a baj, hogy néha sokkal kisebbek a dolgok a normálisnál, máskor meg jóval nagyobbak! A visszaküldés ára miatt ne fájjon a fejed, egyszerűen beviszem egy áruházba, és máris ingyen van!"


Én továbbra is két eltérő méretű termék hordás nélküli visszaküldéséről értekezem, tehát Te egyedül ehhez a "mentalitásomhoz" gratulálhatsz. Egyébiránt akár tetszik Neked, akár nem, a törvény lehetőséget kínál a hordás UTÁNI visszaküldésre is.

Azt látom, hogy sokat nem várhatok szövegértés terén, de mivel nem az elállási jogról kérdeztem, hanem személyes tapasztalatról annak az adott cégnél való érvényesítését illetően, a válaszod irreleváns. Nyilvánvalóan tisztában vagyok az elállási jog fogalmával és követelményeivel, ha egyszer érvényesíteni akarom, nem? Ha a gulyásleves receptjét kérdezném sem érdekelne a krumpli termesztési módja, hiába kell a levesbe az is. Remélem törlik a Te fényes hozzászólásodat ezzel együtt, mert egyszerűen vicc, hogy egy ennyire egyszerű kérdés is valakinek pályát jelent a stresszoldásra. :D

A 13:50-es válaszért hálás vagyok, köszönöm a megerősítést, hogy érthető és megválaszolható a kérdésem.

2018. okt. 3. 14:51
 6/6 A kérdező kommentje:
Nos, tényleg nem volt bonyolult procedúra. Az átvételnél ajánlották is, hogy vegyük igénybe a helyi próbafülkéket a szemrevételezésre, úgyhogy gyorsan eldőlt, melyik jó, a másikat pedig az információs pultnál visszavették és rögtön kifizették készpénzzel. Ki se vittük a terméket az boltból. Az egész volt kb. 5 perc sorbanállás és ugyanennyi ügyintézés. Köszönöm a segítséget.
2018. okt. 7. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!