Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a kulonbseg a nem szabvany...

Mi a kulonbseg a nem szabvany level es a csomag kozott a magyar postanal?

Figyelt kérdés

Nemetorszagi cimzettnek szeretnek itthon feladni egy kb 7x7 cm-es dolgot egy nagyobb boritekban. Viszont azt olvasom hogy a nem szabvany levelet (32,4x22,9x2,4 cm) csomagkent kezelik. A kalkulatornal akkor mit takar a nem szabvany level?


[link]



2018. okt. 9. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

A 2,4 centis vastagságkorlátozás csak belföldre érvényes. Külföldre küldhetsz eltérő méretű "levelet" is. A súlyhatár 2 kg levél esetében.

Ha mond neked valamit a "bakelit" lemez, na én olyat küldtem külföldre levélként. Az pedig becsomagolva kb 35x35 cm. Csomagként semmi értelme feladni, a gatyád is rámegy.

2018. okt. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Ez a nem szabvány leveles baromkodás csak belföldre érvényes szerencsére. Külföldre ugyanúgy küldheted levélpostai küldeményként.
2018. okt. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
Belföldi és nemzetközi forgalomban szabványlevél, vagyis olcsóbb az LC/6 és az LA/4-es borítékban feladott levél 30 ill. 20 grammig. Ami nagyobb,súlyosabb vagy nem sima felületű, az nem szabvány. Az általad említett méreten felüli leveleket -csak belföldre- viszont csak csomagként veszi fel a posta. Nemzetközi forgalomban 2 kg a súlyhatár a levélnél, de mérethatárok ott is vannak, amit a posta honlapján tudod megnézni.
2018. okt. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, nem tudtam hogy csak belfoldre ervenyes a szabalyozas. :)
2018. okt. 11. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!