Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a teendôm akkor ha rendelte...

Mi a teendôm akkor ha rendeltem aliexpresszról egy telefont és most kaptam smst a NAV-tól, hogy megérkezett, Budapesten van, és olvassam el a posts honlapját a továbbiakkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nekem ezért kell plusszba fizetnem a vámért? Csak mert valami olyasmit találltam, hogy 150eur fölötti érkezett áru esetén 2,5% vám és 27% áfát kell érte fizetni és Ki kell tölteni egy nyomtatványt amit aztán el kell küldeni nekik. Csak mert ha kell még ennyit érte fizetni akkor összesen ha itthonról veszem akkor olcsóbban jövök Ki. A válaszokat elôre is köszönöm!

2018. okt. 14. 19:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

200 dollárnál már garantáltan megfogják, azért elképesztő, hogy 2018-ban még meglepetés, hogy az EU-n kívülről érkező termékek után meg kell az áfát fizetni...

Azzal számolj, hogy így durván 75 ezer lesz a telefon, plusz ha Kínából van és akármi baja lesz, azt már garanciáztatni nem fogod tudni.

2018. okt. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Onnan tudják,hogy kibontják a csomagot,és megnézik az aliexpressen hogy mennyibe kerül.
2018. okt. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

a csomagot nem bontják ki, és a csomagoláson sem 205 dollár szerepel valószínű, hanem kevesebb.


Én ha drágábban rendelek mint 42 dollar, és megvámolják, akkor írni szoktam a vevőnek hogy írja le milyen árat, és nevet irt a csomagolásra.


Ha szerencséd van válaszol, és nyugodt szívvel írhatsz a NAV-nak hogy a szarod csak 40dollar volt. Photoshoppal bizonyítod ezt az árat ugye :))


Ha nincs szerencséd akkor valami hihető összeget írj a NAV-osoknak, hogy elhiggyék, és minél kevesebb legyen a vám.



A másik amit tehetsz legközelebb, hogy a drága cucc mellé rendelsz valami olcsót is ugyanattól az eladótól, és ugye akkor a követési azonosító ugyanaz lesz.

És az olcsóbbik cucc számláit, rendelés adatait küldöd el nekik.

2018. nov. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=b_j_q_2Za2E


Ott ülnek a gépek elött a NAV-osok,és szépen nézik hogy mennyibe kerül az adott cucc.

Persze nyílván nem bontják fel az összeset.

2018. nov. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Na lett valami?
2018. nov. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!