Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kedves Mindenki! Tanácsot...

Nagyjud kérdése:

Kedves Mindenki! Tanácsot szeretnék kérni. Szeptember végén levelet kaptam egy Végrehajtó Irodától, Bírósági végrehajtói felhívás tartozás haladéktalan megfizetésére. Törvényileg megtehetik ezt?

Figyelt kérdés
A levél dátumozása 2018.07.09. Korábban semmilyen levelet, felszólítást nem kaptam. Felvettem velük a kapcsolatot, hogy kiderítsem mi lenne ez. Flegmán közölte egy "úr", 2012-es pannonos tartozás és már postázták a munkáltatói letíltást 33% erejéig. levél átvétele és a megkeresésük között 8 munkanap telt el. Jogilag megfelelően jártak el? Még időt sem adtak reagálni, egyből letíltás!

2018. okt. 16. 19:00
1 2
 11/16 Nagy Béla istván válasza:
Be kell menni személyesen az vh.irodába,ott tájékoztatást adnak a követelésről,mikortól él a követelés és mia módja a tartozás rendezésének.Amennyiben tényleg jogos ,kérheted a részletfizetést,ami maximum 6 hónap.
2018. okt. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Kezdem azt érezni, néhány ember csak unaloműzés végett van itt és észosztónak. Ha valaki értelmezni tudja az általam leírtakat, akkor nem ír hülyeséget! Hogy ismertem volna el és fizettem volna ki a tartozást, amiről nem is tudtam? Hol van ebben a logika? A dalai lámát idézve : Ha tudsz, segíts másokon. Ha nem, legalább ne árts nekik.
2018. okt. 17. 08:32
 13/16 A kérdező kommentje:
Lehet bugyutának tűnik a következő kérdés, pedig nem vagyok buta ember, csak járatlan a jogban. Mit jelent pontosan az, hogy jogerős bírósági végzés birtokában? Kellett volna kapnom levelet a bíróságtól? Vagy meghallgatás, kihallgatás kellett volna előzze meg? Vagy minek kellett volna történnie, mielőtt megkaptam ezt a levelet? Mert ha szerinted fura, hogy nem tudok róla, akkor kellett volna valami előtte! Mivel semmi nem volt, kérlek segíts megérteni ezt az egészet! A levelet Bencze Zoltán, önálló bírósági végrehajtó írta alá, nevéból ítélve gondolom ő a végrehajtó iroda egyik tulajdonosa.
2018. okt. 17. 08:49
 14/16 anonim ***** válasza:
89%

Azt jelenti, hogy volt egy tartozásod (most tekintsünk el attól, hogy te erről tudsz vagy nem).


Ezt megpróbálta a jogosult behajtani (akár saját maga, akár megbízott követeléskezelő) - szemlátomást sikertelenül és végrehajtást nyújtott be.


Ennek 2 mójda van:

- Fizetési meghagyás. Ezt a jegyző küldi ki a bejelentett állandó lakcímre. Ha jól dereng 15 napja van a címzettnek arra, hogy ellenvetéssel éljen a meghagyás ellen. Amennyiben ezt nem teszi az jogerőre emelkedik és végrehajtható. Amennyiben ellenvetéssel él akkor polgári perre kell vinni az ügyet

- Polgári per. Ez esetben a bíróság természetesen idézést küld neked, mint alperesnek. Nyilván az ismert bejelentett címedre. A bírósági tárgyalás lefolytatják az alperes jelenléte nélkül is és ítélet születik, ahol vagy jogosnak ítélik a követelést vagy nem. Ha jogosnak ítélték akkor az jogerőre emelkedik és végrehajtható.


Annak nincs jelentősége már elég régen, hogy te átveszed-e a leveleket vagy sem, amíg a megfelelő címre elküldték addig vélelmezett az értesítés. A te felelősséged, hogy a hatóságok előtt elérhető legyél.


Az önálló bíróségi végrehajtó CSAK ÉS KIZÁRÓLAG ilyen jogerős ítélet birtokában járhat el. Ennek birtokában viszont nincs szükség további egyeztetésre veled, első lépésként megvizsgálják van-e jövedelmed és abból tiltanak. Ha ez nem elégséges akkor pl. lefoglalnak ingó vagy ingatlan vagyont, inkasszóznak számlákat, stb...


Tehát egy szónak is száz a vége, ebben az esetben 100%, hogy van egy jogerős ítélet. Ha te erről nem tudtál az vagy eljárási hiba (0,001% az esélye kb.) vagy olyan címed van a hatóságok felé regisztrálva ahol nem veszed át a leveleket.

Amit tehetsz, hogy felkeresed a végrehajtót és elkéred tőle a bírósági végzés adatait, ezzel kikérheted az ügy papírjait az illetékes bíróságon, ahol ki fog derülni, hogy te miért nem értesültél erről.


A tartozást meg ki kell fizetni, hiszen jogerős a végzés, ez elévülni már nem fog mivel a végrehajtás is megindult.

2018. okt. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Most már tudom, mit kell tennem, hogy legalább az ügy részleteit megtudjam!
2018. okt. 18. 02:46
 16/16 anonim ***** válasza:
A 14-esnek zöldkéz!
2019. febr. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!