Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha lakást/ házat akarok...

Ha lakást/ házat akarok venni, minek érdemes, és hol utánanézni?

Figyelt kérdés
2018. okt. 19. 07:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, hogy mire gondolsz...

Érdemes megnézni mennyi pénzetek van, benézni egy bankba, hogy milyen hitelt tudtok elérni vele, belőni, hogy mekkora lakásra van szükségetek és így egyeznek-e a lehetőségek és az elképzelések.

Érdemes kicsit szétnézni a támogatások, adókedvezmények körében (pl. 35 év alatt, 15 millió alatt első lakásnál 4% helyett 2% a vagyonszerzési illeték).

Érdemes kicsit tudatosulni pénzügyekben, tisztában lenni mit tudtok bevállalni, milyen biztonsággal (pl. kiszámoló akadémia youtube).

Érdemes lehet biztosítást kötnötök (a hitelre, illetve kockázati életbiztosítást).


Aztán érdemes lakást/házat nézni a megfelelő hirdetési oldalakon. Illetve érdemes az ismertségi körben egy hozzáértőt keresni, aki segíthet a nézelődésben. Vagy szakembert, akinek fizetsz, de persze ő (sem) lesz ott minden egyes lakásnál, csak esetleg a legesélyesebbeknél.


Hát nem tudom ezekre gondoltál-e, így hirtelen ezek jutottak eszembe.

2018. okt. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat, tételezzük fel, hogy van saját tőkém, és a ház is megvan. Konkrétan a házzal kapcsolatban minek nézzek utána, hogy ne érezzem magam becsapva, pl van haszonélvező, jelzálog, stb:)
2018. okt. 19. 10:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ilyensmit az ügyvéd ellenőrzi a szerződéskötés előtt.


Amit neked érdems (azon felül, hogy a háznak milyen hibái vannak).


- Közműtartozások ne legyenek (hozzon az eladó 0-ás igazolást minden közműről)

- Egyik mérőóra (villany, gáz, víz) se legyen megpiszkálva -én már szívtam meg ezzel.

2018. okt. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!