Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megtehetem hogy nem veszem át...

Megtehetem hogy nem veszem át a csomagot?

Figyelt kérdés

2 hete rendeltem az egyik oldalról. 1-5nap volt az hogy hâzhozszállítsák. Azóta se kaptam meg. Írtam nekik emailt és telefonon kerestem őket amit nem vettek fel hogy lemondjam a rendelésem. Majd írnak egy válasz levelet hogy összekêszítették, megértésemet türelmemet köszönik.

Ilyenkor mivan?


2018. okt. 22. 23:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
2018. okt. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Egyébként is elég sokan megteszik, hogy nem veszik át a rendelést, a webshoptulajoknak ettől hullik ki az összes haja.

Ebben az esetben viszont ők cseszték el, teljesen jogos, hogy nem veszed át.

2018. okt. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Mondjuk lehet ilyenkor jelezni, hogy ne küldjék el, mert már nem veszed át. Ezt ők is megértik és még nem is kell szállítási költséget fizetniük.
2018. okt. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 belapus ***** válasza:
72%

Megteheted, de ( vagy és ) ez pontosan annyira korrekt megoldás, mint amennyire veled szemben korrekt volt az áruház.

Az ÁSZF-ben valószínűleg rendezve van ez a kérdés.

2018. okt. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
44%
Akinek a hivatalos, elállástól való jog nem jó válasz, az magyarázattal szolgáljon, legyen annyira gerinces.
2018. okt. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

5-ös persze, normál esetben ez a helyes út, de ha egy olyan webshop-ról van szó, aki akármilyen okból nem képes időben teljesíteni a rendelést és erről még nem is értesíti automatikusan a megrendelőt, nem kommunikál megfelelően, az így jár.


nem bosszú ez, csak hát ha ez az ügy így ment, most átveszem, kifizetem, majd jelzem, hogy el szeretnék állni a vásárlástól, akkor lehet ez is úgy fog működni, hogy rendben, küldik érte a futárt és lehet arra is várni napokat, lehet heteket, lehet futni a pénzünk után.


én is jártam már így, meg is tanultam, hogy előre sose utalok többet kisebb webshop-oknak...ott is ugyanez volt a szituáció, semmi kommunikáció, 2 hét múlva írtam nekik, hogy rendeltem máshonnan és már így tárgytalan. ott még nem küldték el, viszont a pénzt csak hónap végén utalták vissza, amikor ugye könyvelnek, intézik a havi zárást...még az volt a szerencse, hogy csak 5ezer Ft volt...

2018. okt. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Tehát kellemetlen volt, de nem vertek át. És emiatt te többet nem is szólnál másnak, holott pontosan tudod, milyen kellemetlen dolgot csinálsz. Értem.
2018. okt. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó. Most írta hogy 0 kommunikációt kapott ráadásul csak a hó végén kapta vissza a pénzét. Mi van ha nem 5 ezerről hanem többről van szó és a vissza jelzések alapján vagy hiánya miatt csak arra tud az ember gondolni hogy át cseszték. Van sok jó kis webshop de sok kamu/lehúzús is. Legtöbbünk szerintem fél a ilyenektől pláne akkor ha nem kap semmi információt az ember tőlük.
2018. okt. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
18%

Valóban: ő ugyan ezt csinálja, mert azt hiszi, ha "vissza adja", akkor különb lesz, pedig ugyan azt csinálja.

0%, de csak addig érdekes a történet, amíg nem te csinálod ugyan azt, amiért másokat megszólsz - ugye?

2018. okt. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
37%

én nem is mondtam, hogy ez a helyzet. ahány webshop, annyi szituáció lehet.


normális webshop nem is küld visszaigazoló e-mailt a vásárlásról, ha rájönnek, mégsincs a termékről raktáron és rendelniük kell, hanem felveszik a vásárlóval a kapcsolatot, hogy több időbe telne, kell-e így is és ezzel megelőzik a kellemetlenségeket.


szerintem egyenlőre a bolt van a vevőért és nem fordítva...ettől függetlenül én szóltam akkor is, hogy tárgytalan, és "szerencséjükre" már el is felejtették, hogy valaki esetleg várja, miután azonnal ki is fizette kártyával a terméket...és nem küldték el.

2018. okt. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!