Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Utánvétes csomagtól való...

Utánvétes csomagtól való elállásnál kell fizetnem az adott esetben?

Figyelt kérdés
Rendeltem 1 hete autóalkatrészt, amit utánvéttel küldtek, honlapon 2-14 nap szállítási idő volt feltűntetve, de a termék oldalán másnapi kézbesítés volt. Kaptam is SMS-t, hogy másnap kézhez kapom, de a feladó/futárszolgálat rossz városba küldte (visszaigazoló emailben jó adatok szerepeltek). így 2 napja tengődik az országban. Mivel sürgősen kellett az az alkatrész, így beszereztem máshonnan. Kérdésem az, hogy abban az esetben is ki kell fizetnem az utánvétes csomag postaköltségét, ha elállok a vásárlástól és nem veszem át az árut amennyiben megérkezik?

2018. okt. 26. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
22%

Ez esetben IGEN ERŐSEN hibásre kell hivatkozni. Te az üzlettel állsz szerződésben, nem a futárcéggel.

Általánosságban a kézhezvételtől számított 14 naptári napon belül lehet indoklás nélkül elállni a vásárlástól. A visszaküldés költsége a vevőt terheli.

Hibás teljesítés esetén természetesen a bolt bukja.

Nemrég volt egy ilyen ügyem, a szállítási költésget meg kellett előlegeznem (ez törvényes), a reklamáció elfogadása után azt is vissza kell fizetniük (5-ször írtam nekik, hogy nem elállok a vásárlástól, hanem a paraméterek nem felelnek meg a valóságnak). Ezt azért írom, hogy te is belefuthatsz ebbe.

A 2-14 nap-ba beleférne az, hogy végülis eljut a címedre. De ha értesítést is kaptál a másnapi átvételről, akkor már megtévesztettek. Hangsúlyozom, ezt nekik kell megoldani a futárral.

Okkal hihetted, hogy másnap valóban átvetted.

A soron kívüli vásárlás előtt tettél lépéseket, értesítetted őket?

Tudomásul vették a reklamációdat? Tudnak egyáltalán róla?

2018. okt. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Olvasd el az ASZF-t, abban benne van.
2018. okt. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A tanácsod jó, de az sem lehet más, mint amit írtam.

Webáruházban dolgozom, kell ismernem a vevő jogait.

2018. okt. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell semmit tenni,fizetni,hivatalosan amikor megjelenik a postás csak rá kell íratni hogy "nem veszem át"aláírni és kész-vagy akár csak szólni hogy nem veszed át,a postás majd csak megvonja a vállát és ráírja sk. majd vissza a feladónak,nincs semmilyen módon(anyagilag) motiválva hogy mindenképpen kézbesítse pénzért...

Senki nem fog tenni semmit mert a feladó webshop nem fog perelni 1-2000Ft-ért,pláne hogy szerződésük van a postával és eleve olcsóbban szállítanak nekik mint az átlagembernek.

Civilek között van az hogy a feladó csak akkor kapja vissza a csomagot ha kp.-ben kifizeti a visszautat is,máskülönben a csomag megőrzésre a postára kerül majd pár hónap múlva megsemmisítik.

2018. okt. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es, ez így van. Mi sem perelünk, csak feketelistára kerül a vevő. Ennyi. Ha bejön személyesen

vagy előre utal, akkor tegye meg, egyébként meg nem.

2018. okt. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!