Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Végrendeletbe hogy írjam bele...

Végrendeletbe hogy írjam bele a megtakarításom?

Figyelt kérdés

Végrendeletet szeretnék írni, melyben lányomra hagyom az ingatlant, aminek fele már az övé (sajnos férjem nem rég elhunyt és ő örökölte az édesapja részét), illetve szeretném rá hagyni megtakarításom, amely jelenleg le van kötve, de fogalmam sincs, ha pl. jópár év múlva meghalok hol, melyik bankban lesz vagy esetleg készpénzben lesz-e itthon.

Szóval a kérdésem, hogy tudnám ez esetben legegyszerűbben megfogalmazni a végrendeletem? Mit írjak bele ez esetben? Elegendő, hogy ha annyit írok, hogy "Minden ingó és ingatlan vagyonom lányomra, XY-ra szeretném hagyni halálom esetén". ?



2018. okt. 31. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha hivatalos végrendeletet akarsz írni, akkor érdemes egy ügyvéddel vagy jogásszal összeülni, és ő segít a végrendelet megírásában.
2018. okt. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Van más gyereked is? Mert ha nincs, amúgy is mindent a lányod örököl, felesleges a végrendelet. Ha meg más gyerekeid is vannak, a köteles rész akkor is jár nekik, ha a lányodra hagysz mindent.

Hogy hol, milyen formában tartasz pénzt, arról leginkább a lányodat érdemes tájékoztatni, hogy tudja, hol keresse majd.

2018. okt. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ez a történet ennél bonyolultabb. Másik gyerkem is van, de személyes okokból a lányomra szeretném hagyni a vagyonom. A megtakarításom jelenleg bankban van lekötve, 1 évig. Utána tovább is, viszont hogy x év múlva hol lesz lekötve nem tudom. A lányom tudja hol van, de attól még bekerül a hagyatéki eljárásba majd. Tudok a köteles részről, persze az jár a törvényes örökösnek, attól én még végrendeletet szeretnék írni, hogy a házból a részem és a megtakarításom nagy része a lányomé legyen majd. Közjegyzőhöz majd megyek, viszont oda szeretnék már vinni egy mintát amit itthon írtam.

Szóval továbbta is várom az öteleteket, hogy lehetne a fentieket megfogalmazni egy végrendeletben.

2018. okt. 31. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!