Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hova lehet fordulni, ha egy...

Hova lehet fordulni, ha egy üzletben megtagadták tőlem a bankkártyás fizetés lehetőségét?

Figyelt kérdés

Tudtommal nincs központilag meghatározva, hogy milyen összeg alatt nem lehet bankkártyával fizetni, ehhez képest 950 ft-ot kellett volna fizetnem és a kiszolgáló hölgy azt mondta, hogy a főnöke 1000 ft alatt nem engedélyezi a bankkártyás vásárlást, mert nem éri meg nekik. Most engem ez vásárlóként hol érdekel, hogy nekik mi éri meg és mi nem, elvileg ha egyszer van terminál akkor kötelesek lehetővé tenni a bankkártyás fizetést vagy rosszul tudom?

Járt már valaki így?



2018. nov. 10. 08:59
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
60%
10, nekünk a fogyvéd leírta júniusban, más nem érdekel.
2018. nov. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
38%
Ne is érdekeljen! Sok hülye vevő csak a baj van velük.
2018. nov. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
55%
Joguk van hozzá, de a bankkal kötött megállapodás ilyet nem enged! Tehát a fogyasztóvédelem le fogja szarni a dolgot, de ha a bank kiszimatolja, akkor szankciói lehetnek. Vásárlói szemszögből nem sok jelentősége van a jogi blablának, igazából ilyen helyekre nem kell járni. Aztán had sírjának a boltosok a "rohadt vásárlók" miatt, akiknek van merszük kártyával fizetni, elképesztő dolgok vannak.
2018. nov. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
33%

Nálunk van egy bolt, ahol 2000 ft a limit és nem pékség!

A kutya se jár már oda.


Pékségben meg egyértelmű, hogy nem kártyával fizetek!

2018. nov. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
29%
13, semmi szankció nincs a bank részéről, M7 nemrég volt kint, semmiféle megállapítást nem tettek, pedig ki van írva.
2018. nov. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
53%
Hát akkor ez van, örüljetek, hogy kicseszhettek a vásárlókkal mindenféle atrocitás nélkül.
2018. nov. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Én azt mondom a vásárlás egy szavazat az adott termékre és a kereskedőre is. Mondjuk ha valakinek fontos, hogy pl kevésbé környezetszennyező terméket vásároljon, akkor elvileg hozhat felelős döntést, ha lehet hinni az ilyen olyan tanúsítványoknak meg szövegeknek.

Ha pedig nem tetszik a kereskedő hozzáállása akkor szintén mehet máshoz, mondjuk én pestiként könnyen ugatok, válogathatok a boltok közül még a külsőbb kerületekben is.


Viszont felelős vásárlóként ki is fejezhetem nemtetszésemet, ami esetleg elgondolkodtathatja a mélyebb gondolkodású kereskedőket, akiknek elvileg fontosnak kellene lennie a fogyasztói visszajelzéseknek.

2018. nov. 10. 10:49
 18/25 anonim ***** válasza:
46%
boltosok védelmében mondom hogy egy vásárlás nekik 50 ft minusz. tehát ha valaki vesz valaki 2 zsemlét 30 ft-os áron, az neki 30 ft bevétel és 50 ft kiadás plusz a zsemle beszerzési ára is.
2018. nov. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
39%
Jaj, a szegények!
2018. nov. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Estádio de Felchút ***** válasza:
52%
Ilyenkor el kell kérni a panaszkönyvet, csak arra vigyázz, szájba neverjenek, mint az indekszes hülyegyereket a káefcében.
2018. nov. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!