Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aliexpress hogy utalja vissza...

Aliexpress hogy utalja vissza a pénzem ha virtuális bankkártyás fizetés volt?

Figyelt kérdés
Akinek volt már visszautalása Ali-n, és kártyával vásárolt, neki hogyan utalták vissza a pénzt?

2018. jan. 13. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Visszautalták ugyanarra a számlára, amelyről történt a fizetés. Nem tudom, hogy mi az a virtuális bankkártya, de ha normális számlaszám van hozzá, akkor biztos hogy vissza tudják oda is küldeni.
2018. jan. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A Payoneer feltöltős kártyámra is visszakerült. Minden kártya mögött áll valamilyen számla.
2018. jan. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy nem "utalnak", hanem a kártyás tranzakciódat törlik.
2018. jan. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez több hét elteltével is lehetséges?


Lesz egy banki átutalás tranzakciós ID, ami alapján lehet töröltetni az átutalást és visszakerül az összeg?

Tehát független a bankkártyaszámtól, névtől, mindentől.

Jól értem?


Amúgy köszönöm! :)


Persze, van bankszámlaszám a kártya mögött.

2018. jan. 13. 13:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Elvileg jól, bár akkor meg én nem értem.

Már többször kaptam vissza a termék árát. Volt olyan, hogy 255 Forintos Dollár áron vásároltam, így levontak X Forintot, de mikor visszakaptam a pénzt, akkor már majdnem 270 Forint volt 1 dollár, és tényleg többet kaptam vissza, mint amennyit kifizettem. Ez elvileg nem lenne lehetséges, ha csak simán törlik a tranzakciót. Vagy igen?


Amúgy vásárlóként semmi ilyen ID-t nem látsz, csak annyit, hogy ha visszakérted az árát és elfogadták akkor rá pár napra megjelenik a pénz a számládon.

2018. jan. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A devizakonverzió az teljesen normális, mert te dollárban vásárolsz, és ilyenkor a bankod dollárt utal át. A kínai USD-t kap és USD-t ad vissza. A bankod szenvedi el, vagy nyeri az USD/HUF árfolyamveszteséget/nyereséget. Vagy van erre biztosítása, vagy a kártyatársaság szenvedi el/nyeri, ezt nem tudom.
2018. jan. 13. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!