Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Euróban vagy forintban érdemes...

Euróban vagy forintban érdemes itthon tárolni a spórolt pénzt?

Figyelt kérdés
Jó gazdálkodó típus vagyok, magyarul ha itthon félreteszem nem nyúlok hozzá, maximum ha csak nem hal meg egy hozzátartozóm akkor nyúlnék hozzá. Szóval ezért nem tárolom bankba. Na szóval 4 év múlva szeretnénk egy házat venni, szerintetek érdemes 320 Ft felett váltani? Szerintem igen, de a párom szerint nem kell beváltani. Végül is később is belehet váltani ezzel egyet értek, de érdekel más véleménye.
2018. nov. 12. 13:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát... jós nem vagyok de a magam részéről nem látom azt, hogy a magyar gazdaság a következő években kilőne és emiatt elékpesztő forinterősödés jönne. Ha az euró gyengül akkor szerintem az magával viszi a forintot is, szóval az sem fogja olcsóbbá tenni az eurót. Nekem a megtakarításom egy jelentős része euróban van.


Ezt persze nem javaslatként mondom, könnyen lehet hogy nincs igazam.


Kp-t nem bankban, bankbetétben, tőzsdén vagy állampapírban tartani viszont egyértelműen hatalmas hülyeség, mert egyre kevesebbet ér a pénzed ahelyett, hogy legalább szinten tartanád. Ha mondjuk van 10.000.000Ft-od akkor (a jelenlegi 4%-os inflációval számolva) egy év alatt buksz 400.000Ft-ot!

2018. nov. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
4 év alatt 40% hozama van a pnznek lekötve szóval 1 millióból 1,4 milliód lenne, ezért nem tartom otthon.
2018. nov. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Na azt megnézném, hogy hol kamatozik 4 év alatt 40%-ot a pénz.
2018. nov. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
Laza 8.7%-os kamat... persze
2018. nov. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Budapesti lakóingatlanok árnövekedéséből és kiadásából befolyó pénz:

[link]


10-11%-ot hoz, ok, cső.

2018. nov. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az nem fix kamat te degenerált. A kérdező pont a jövőről érdeklődik, nem a múltról.


A múltban olyat is lehet mondani, ami hozott évente 25%-ot, csak épp abból nem következik, hogy a következő évben mondjuk nem -25%-ot hoz.

2018. nov. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A degenerált te vagy öcskös, hápogtál hogy 8% hozam az nem létezik oszt van egy rakás dolog ami hoz annyit.
2018. nov. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#2-es, #5-ös, #7-es válaszoló! Nem az a kérdés, hogy te hogy csinálod. A kérdés az, hogy ha otthon a széfben tartja a pénzt, akkor forintban tartsa, vagy euróban? És most forintban van. És ha eurót javaslunk, most érdemes-e átváltani euróra. Ez a kérdés!
2018. nov. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem nyert, a kérdező állított egy butaságot, azt hogy azért tárolja otthon és nem bankban mert meg tudja állni hogy nem költi el. Ez nyilván egy ostobaság hiszen a hozam és a biztonság miatt érdemes nem otthon tárolni. A másik hogy a kérdező is hozamra vágyik különben nem gondolkodna átváltáson. Tehát a válasz hogy lekötve/befektetve érdemes tárolni ha hozam kell.
2018. nov. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Van az az embertipus akitől tökmindegy, hogy mit kérdezel, mert csak fújja a magáét.
2018. nov. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!