Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire biztonságos különféle...

Mennyire biztonságos különféle internetes pénztárcák hitelesítésekor identitásunkat pl. szig. -, jogosítvány- vagy útlevélről készült fényképpel igazolni, visszaélhetnek vele?

Figyelt kérdés

#internet #pénz #elektronikus átutalás
2018. nov. 16. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: elméletben igen, gyakorlatban öngyilkosság ilyet csinálni.


Nemrég dolgoztam egy wallet platformon (i.e. a készítők között vagyok/voltam), a mi esetünkben nincs konkrét technikai akadálya annak, hogy visszaéljenek vele, mert az adat ott van, annak hitelességét ellenőriznünk kell, és erősen kétlem, hogy máshol kitaláltak volna valami valóban erős technikai akadályt.


*Ugyanakkor* ha ezt bármilyen beazonosítható tulajdonosi háttérrel rendelkező wallet bepróbálja, jobb szó híján (és tényleg előre is elnézést, de itt ez a megfelelő szóhasználat) a GDPR úgy se**bek*rja őket, hogy egy életre lehúzhatják a rolót. :)

2018. nov. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

#1/1 ma 18:01 vagyok

A válaszom azt akarta mondani, hogy igen, elméletben visszaélhetnek vele, de a visszaélés lényegében öngyilkosság a walletre nézve, szóval a gyakorlatban nem kell ettől tartani.

2018. nov. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!