Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire költsem a pénzem?

Mire költsem a pénzem?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el dolgozni, hosszútávon. Több tervem is van, hogy mire költsem majd, de nem tudom melyik éri meg jobban.

Az egyik az az ECDL vizsga (20.000 Ft), de az elméleti részeket nem tudom (mi az a HTML kód meg stb...). De a gyakorlati része (szövegszerkesztés és társai) megy.

A másik az a jogosítvány, amire ha most ekezdek gyűjteni, akkor jövőre (mire 17 leszek) lesz annyi pénzem, hogy elkezdjem. De azzal meg az a baj, hogy ha elbukok sokkal több pénzt és időt vesztek.

Emellett még akarok venni egy erősebb gépet, amin végre tudok játszani (Lenovo Legion Y520), de ha nem egyből azt venném meg az se lenne baj.

Ti melyikre költenétek inkább és miért?



2018. okt. 29. 09:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell tudnod.

Én személy szerint ECDL vizsgát sehol nem láttam még követelménynek. De neked kell tudni milyen munkát akarsz, mire is kell pontosan neked.

Jogosítvány jó ötlet, ha veszed is hasznát.

Laptop játszás mellett rengeteg mindenre jó.


Minden a te céljaidtól függ. Gondold át melyik vinne jobban előrébb az életben. Ha nem tudsz dönteni és egyik sem égetően sürgős, akkor tedd el a pénzed és ha kell ott lesz.


Én is ezt csinálom. Most lesz 4 hónapja, hogy dolgozok, de már majdnem fél milliót tettem félre. :) És ha hiszed ha nem, a legalapabb okostelefonom van. :) Mert egyszerűen nincs szükségem a legújabb ilyen-olyan technológiákra. Ez tökéletesen elvégzi a feladatát, amit akarok.

2018. okt. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Szerintem hosszútávon a jogsival jobban jársz :D

Én is most kezdem és holnap leszek 17- ha még bevállalsz egy hosszú nyári-munkát akkor kicsit több mint egy hónap alatt megkeresed a maradékot hozzá.

2018. nov. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Listaszerűen:

- ECDL vizsga szerintem teljesen felesleges, én (és sokan mások) intő jelnek szoktuk tekinteni, ha valahol követelmény (IT-ban dolgozom vállalkozóként)

- Jogosítvány szerintem jó ötlet agglomerációban és vidéki városokban, Budapesten nem lennék benne biztos, de ha le tudod tenni 1-2 próbálkozással, lényegében egy olyan eszköz van a zsebedben ami csak jól jöhet később

- Erősebb gép szerintem akkor kimondottan jó választás, ha tervezel dolgozni is rajta, de amúgy miért ne ;)

2018. nov. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!