Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim felajánlották hogyha...

Szüleim felajánlották hogyha elköltözök, havonta besegítenek a bérleti díjba. Szerintetek érdemes ilyet elfogadni? Így ugyanúgy tőlük fogok függeni.

Figyelt kérdés
Párommal költözök össze albérletbe, mindketten évek óta dolgozunk. Tulajdonképpen kijönnénk a kettőnk fizetéséből, de azért más világ lesz mint mikor mindenki otthon lakott, pár dologról le kell mondanunk.. Tőlem soha nem fogadtak el rezsire, ételre pénzt, ingyen laktam itthon. Ennek meg is volt az eredménye, a normálisnál jobban beleszóltak az életembe, gyerekként kezeltek, úgy érzem nem tudnak elengedni (én vagyok a legkisebb gyerekük, tesóimnak már családjuk van) Eleinte az sem tetszett nekik, hogy el szeretnék költözni, mostanra megbékéltek vele, de kitalálták ezt az ötletet, hogy támogatnának anyagilag. Nem tudom mit tegyek, hiszen nem keresünk sokat az albi árakhoz képest, jól jönne az a pénz. De azt is tudom, hogy ez olyan kiszolgáltatottságot fog eredményezni amitől pont hogy szabadulni akarok. Természetesen nem örökre szóló dolog ez, kb másfél évig tervezünk albérletben lakni, utánna lesz saját lakhatásunk.
2015. dec. 26. 11:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Ha anélkül is boldogultok, akkor nem kell.
2015. dec. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Ha pénzt adnak fogadd el, ha pofont, szaladj el!
2015. dec. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Jól látod, semmivel se leszel önállóbb, érettebb, független, ha továbbra is ők fizetik a költségeidet, holott elméletileg felnőtt ember vagy.
2015. dec. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Hogy tervezitek a saját lakhatást?

Mi a konkrét terv?

És mi a B, C verzió?

2015. dec. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem fogadd el.


Már csak azért is, mert igen, a szüleidtől fogsz függni valamennyire, de a szüleidnek te kevésbé leszel megterhelő. Ha beleadnak 10-20.000 ft-ot az albérletbe, az jóval kevesebb, mint amit otthon használtál.

Általában csak a víz, áram, fűtés rádeső része megvan ennyi, az étel meg egy felnőtt embernek 20-30-40.000 ft, attól függően milyen minőségű ételeket vesztek.


Magyarán a szüleid is jobban kijönnének, és te is önállóbb lennél.

2015. dec. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Ha külön laktok, annyira azért nem tudnak beleszólni a dolgaitokba, meg kell tanulni úgy kommunikálni velük, hogy a fontos döntéseket ti ketten hozzátok meg a párotokkal. Nekik köszönhetően évekig félretehetted a fizetésed legnagyobb részét, gondolom, ez erősen belejátszik abba, hogy majd saját lakásban is gondolkodhattok. Ez legyen a legnagyobb bajod, hogy a szüleid támogatni akarnak, fogadd el, és tedd félre azt is, legfeljebb ha nem tudtok zöld ágra vergődni egymással, akkor mondj le róla.
2015. dec. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%
*pároddal :-)
2015. dec. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

En nem fogadnám el,csakis akkor,ha égetõen szükségem lenne a pénzre.Ha anyukád mégis nagyon ragaszkodna hozzá,azt mondanám,akkor anya tedd félre, és amikor szükségem lesz rá,akkor elfogadom.

En mindig igy tettem az anyummal.

2015. dec. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

Szülőként írom, nyugodtan fogadd el. Nem fogsz ezzel függeni, de nem leszel szem előtt, nem lesznek súrlódások, mindenki nyugiban élhet.

Két generáció együttlakásában mindig lesznek viták, hiszen mindenkinek más az életritmusa. Idősebb korán fekszik, fiatal akkor éled..

Besegítettünk mi is a gyerekeinknek az albérletbe, csak azért, ne lakjanak velünk. Nem azért, mert nem szeretjük őket, de jobb külön mindenkinek.

Fogadjátok el nyugodtan! Egy szülő amíg él adjon, aztán meg hagyjon. Ha megteheti. :)

2015. dec. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
Csak én nem értem, hogyha most szűkösen jönnének ki albiból, akkor hogy a fenébe lesz 1,5 múlva saját lakásuk?
2015. dec. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!