Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Értem én, hogy szárnyal a...

Értem én, hogy szárnyal a gazdaság, de az 1200. - Ft nem sok egy kicsit egy kenyérlángosért a Vörösmarty téri vásárban?

Figyelt kérdés
A héten volt szerencsém ellátogatni az idei karácsonyi vásárba, a budapesti Vörösmarty térre. Minden évben kimegyek, mert tényleg nagyon szép vásár, jó a hangulat és a környék is ilyenkor tele van élettel, jobban, mint máskor. Nem vagyok egy olyan típus, aki a fogához veri a garast, ha az ételről van szó, mivel enni mindannyiunknak kell, viszont amikor az árakat megláttam, enyhén szólva elképedtem. Mi kerül egy kenyérlángosban 1200.- Ft-ba, amikor 2-3 éve még közel feleannyi volt? Ezt valaki megmagyarázhatná nekem. Nem arról van szó, hogy nem tudom kifizetni, de miért fizessek érte annyit, amennyit tudom, hogy nem ér? Vagy már ez a vásár is a külföldiek lehúzásáról szól és nem arról, hogy együtt ünnepeljen kicsi és nagy, mindenki aki magyar? Hova süllyedünk még?? 34/F

2018. nov. 23. 15:40
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim válasza:
85%
Annyiért adják, amennyiért megveszik. Nekik nem a te boldogságod számít, hanem a haszon. Ez egy ilyen világ.
2018. nov. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
96%

És megkérdezted tőle, hogy a Vörösmarty téren mennyi a bérleti díja naponta? És megkérdezted, hogy azt a napi 10 ezer ft-ot, amit az eladónak kifizet, azt miből teremti elő? És akkor még az adóról nem beszéltem.


Ne értsd félre, nem fogom a pártját nekik, de olyan iszonyat bérleti díjakat kérnek az önkormányzatok (gondolj csak a lkaásbérleti díjakra), hogy a vállalkozó gebed bele.

2018. nov. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy meg - bár igazad van, nyilván nem ér annyit - de nem kötelező megvenni. Ha éhes vagy, arrébb sétálsz pár méterrel, bemész a McDonaldsba - és ott lehet, hogy olcsóbban veszel valamit - csak mondjuk jól se laksz vele.
2018. nov. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
59%

Lehet, hogy helyet kibérelni -Addig nem más áll ott és árul vagy bármi mást csinál

Meg hogy legyen rendesen bevétele; keresni, kaszálni is akar rajta valamennyit

Vagy nem gondolná népszerűnek, és akkor ha keveset vesznek belőle, az is kompenzálja; mert nem lenne jó veszteségesnek lenni. Pl kimegy a hidegbe lángost árulni, ha nem fogy, még akkor is ki kell fizetni a bérlést a bódénak

Vagy pedig lehet azt gondolja olyan finom ez megér annyit

Lehet arra apellál, hogy majd úgyis megéhezel/ megkívánod, úgyis eszel, úgyis veszel. Talán lehet, hogy mert jó az illata csalogató is, meg mégiscsak lángos, ami fincsi, szeretik az emberek.

Szal sztem ilyesmi okok lehetnek. Bepróbálja, hátha összejön neki a jó üzlet. Itten szegény emberek élnek.

2018. nov. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
29%
*Amúgy nemtom, nem jártam arra.
2018. nov. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 A kérdező kommentje:
Ezzel az erővel 5000.- Ft is lehetne... Írtam, hogy nem az a baj, hogy nem engedhetem meg magamnak, hanem, hogy nem szeretem hogy lassan aranyáron van az étel és úgy érzem, hogy meglopnak. Nem kell megvenni, persze tudom... Levegőt sem kell venni, nem muszáj...
2018. nov. 23. 16:08
 7/63 anonim ***** válasza:
88%

Nem, nem a "külföldiek lehúzásáról" szól és nem, nem "süllyed" sehová semmi.


Nem kell megvenni, ha nem akarod, nincs rá pénzed, stb. Ha nem venné meg senki, nem ennyiért adnák, de megveszik. Szabadáras,mint Pozsonyban, Prágában, Bukarestben, Zágrábban, és mindenütt.


Nem szégyen, nem jelent semmit.

2018. nov. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
100%

6

Karácsonyi vásárban enni vagy levegőt venni messze nem ugyanaz a kategória. Az előbbi választás, az utóbbi szükséglet.

2018. nov. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 A kérdező kommentje:
Az evés is szükséglet, de lassan hazánkban már kiváltság lesz...
2018. nov. 23. 16:14
 10/63 anonim ***** válasza:
93%
Nincs aranyáron az étel elmész szépen a Fehervari uti vasarcsarnokba es vasarolsz 200 ft ért lángost
2018. nov. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!