Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Értem én, hogy szárnyal a...

Értem én, hogy szárnyal a gazdaság, de az 1200. - Ft nem sok egy kicsit egy kenyérlángosért a Vörösmarty téri vásárban?

Figyelt kérdés
A héten volt szerencsém ellátogatni az idei karácsonyi vásárba, a budapesti Vörösmarty térre. Minden évben kimegyek, mert tényleg nagyon szép vásár, jó a hangulat és a környék is ilyenkor tele van élettel, jobban, mint máskor. Nem vagyok egy olyan típus, aki a fogához veri a garast, ha az ételről van szó, mivel enni mindannyiunknak kell, viszont amikor az árakat megláttam, enyhén szólva elképedtem. Mi kerül egy kenyérlángosban 1200.- Ft-ba, amikor 2-3 éve még közel feleannyi volt? Ezt valaki megmagyarázhatná nekem. Nem arról van szó, hogy nem tudom kifizetni, de miért fizessek érte annyit, amennyit tudom, hogy nem ér? Vagy már ez a vásár is a külföldiek lehúzásáról szól és nem arról, hogy együtt ünnepeljen kicsi és nagy, mindenki aki magyar? Hova süllyedünk még?? 34/F

2018. nov. 23. 15:40
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:
78%

Szép munka Norbi!


Látod, én írtam, hogy nézzük a tényeket, miközben te prezentáltad azokat (én csak egy újságcikket írtam, mely ezek szerint nem nézett rendesen utána).


Annyi kiegészítés, hogy a 1.5 millió egy 2.5 nmes standra vonatkozik, a 18 nm-esek 6-7 millió.


Ennek ellenére az alapfelállás változatlan: annyiért kell adnia lángost amennyiért megveszik (illetve nem venni meg, ha sokallom az árát).

2018. dec. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 anonim ***** válasza:
Kérdező, még mindig nem reagáltál arra a felvetésre, hogy te miért nem érzed, hogy kizsigereled a munkaadódat, ha saját bevallásod szerint olyan jól élsz. Hiszen te is többet keresel akkor, mint amennyi elég a megélhetésedre.
2018. dec. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 Girlll3 ***** válasza:
Nem nekünk magyaroknak van ez a vásár elsősorban. Aki itteni bért kap...az úgyis csak nézi a kirakatot. Külföldieknek szól ez.
2020. szept. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!