Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Letezik meg olyan eroforras,...

Letezik meg olyan eroforras, anyag vagy penzugyi termek mint a bitcoin? ( ebbol a szempontbol )

Figyelt kérdés
Szoval a bitcoin kiemelkedoen jo sok dologba de engem az erdekelne hogy a foldon vane barmi ennyire veges mint ez? (21millio lehet max) Gondolom a programozasban nem nagyon van barmi ilyensmi ( mivel nem masolhato ) (( itt a forkokrol ne beszeljunk mert az nem masolat, mivel nem tarsul moge ugyanannyi hashrate)) De vajon a termeszetbe van barmilyen veges eroforras, ami kovetne a bitcoin deflaciojat? A helium gondolom ilyensmi mert megszokik a foldrol es ezert egyre dragabb lesz, de sajnos azzal nem lehet fizetni a boltban. Mas otlet?
2018. nov. 26. 17:44
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A Bitcoin lehet hogy deflálódni fog amint kibányászták az utolsót is. De most az jól látszik hogy a Bitcoin értéke nem a mennyiségétől függ hanem attól hogy mennyi ember tartja benne mennyi pénzét.

Létezik még olyan erőforrás. Például a ritka tárgyak. Ritka autók vagy műtárgyak. Valamely tárgyból csak egyetlen egy készült. Ezen kívül még sok példát lehetne írni. A természetben ilyen ritka lehet a antianyag vagy csak nagyon rövid időre létrehozható elemek. Csak a tájékozottságodon vagy kutatómunkádon múlik hogy találsz-e még hasonlókat.

A folyamatosan növekvő entrópia elmélete szerint az egész világegyetem széthullik és egyszer teljesen megszűnik.

*Én értettem hogy mit akar a 9#-es de azt nem hogy mit akar a #10-es válaszoló. #10: ne etesd a trollt. Soha nem lakik jól :)

2018. dec. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!