Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha magánszemély és magánszemél...

Ha magánszemély és magánszemély között történik használt autó vásárlása, a próbagarancia mennyi idő és bele lehet ezt írni az adásvételi szerződésbe?

Figyelt kérdés
Egy internetről letöltött adásvélteli szerződés jogi nyilatkozatai közé szeretném beírni a próbagaranciát. Mennyi időt célszerű beleírni egy 20 éves autó esetén, illetve hogyan kellene megfogalmazzam pontosan és a "próbagarancia" helytálló megfogalmazás-e jelen esetben? (laikus vagyok jogi területen). Köszi a válaszokat.

2018. nov. 29. 23:28
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

Általában 2-3 nap szokott lenni. De mi (mint cég) eladtunk nemrég egy 230 ezer km-t futott autót, amúgy jó állapotban.. a vevő szerette volna a próbagaranciát, mi viszont nem. (bocsi, muszáj hozzátennem, h fekete bőrű vevő volt, akiből kinéztük, h egy nap múlva rájön h mégse tetszik és visszahozza). Ezért mi nem egyeztünk bele a próbagaranciába. Két nap múlva jött egy vevő, és elvitte az autót.


Úgy voltam vele, h egy öreg autót adunk el.. amivel bármikor bármi történhet. Ezt az árába is bekaluláltuk (olcsón adtuk el). Elvitték próbagarancia nélkül is.


Én nem xaroznék vele. Aki 20 éves autót vesz, az így is úgy is nagyot kockáztat, bár gondolom, nem milliókért fog elkelni az autó.

2018. nov. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

"Úgy voltam vele, h egy öreg autót adunk el.. amivel bármikor bármi történhet."


Így van, ahogy első írja.

Bocs kérdező, lehet hogy Te bele akarod íratni, de az tuti, hogy az eladó nem fog ebbe belemenni, aláírni.

Aki 20 éves autót vesz, az számoljon vele, hogy akár másnap eltörhet egy csavar, stb. (mondom ezt úgy, hogy mi is szeretnénk majd autót venni)

2018. nov. 30. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
20 éves autónak a garanciája pont a kapuig szól... Senki nem fog vállalni rá ép ésszel többet.
2018. nov. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!