Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi a pontos ügyintézés menete...

Mi a pontos ügyintézés menete egy használtautó vásárlása esetén kereskedő esetében és magánszemélynél?

Figyelt kérdés

Most akarunk használt autót venni, első autó. Néztünk kereskedőnél és magánszemélynél is, még egyelőre csak egyet tudtunk megnézni személyesen az kereskedőnél volt ő elintézte volna a papírozást.

Igazából azt szeretném tudni, hogy ha én kinézek egy autót és úgy döntöm, hogy megveszem, akkor megírjuk az adás-vételit és utána pontosan hova kell menni először, mit kell elintézni? Igazából a sorrend érdekelne, hogy miben tér el az ügyintézés ha magánszemélytől veszek autót és miben más ha kereskedő intézi?


Illetve, ha az általam választott autó messzebb van, de még nincs lepapírozva addig el se hozhatom, tehát forgalom részt se vehetnék vele? Azt tudom, hogy kell hozzá a kötelező, azt meg kell kötni egyből (neten), de ha én hétvégén veszem a kocsit, akkor nyílván aznap nem tudok okmányirodába menni, csak legközelebbi munkanapon. Bocsánat ha hülyeségeket kérdezek, de nincs ebben tapasztalatom és szeretném átlátni, hogy pontosan hogy is működik az ügyintézés menete egy autó vásárlásánál.


Előre is köszönöm a válaszokat, tanácsokat!



2018. ápr. 10. 08:04
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Használd a keresőt, nagyon sokszor le volt írva
2018. ápr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Adásvételi 4 példányban (2 tied 2 az eladóé). Neten kötsz rá biztosítást és már vezetheted is. 2 heted van átírni az okmányirodában.


Az átíráshoz kell egy eredetiségi vizsga (ezt csinálhatja az eladó is de általában a vevőre hagyják), az eredeti forgalmi, egy példány adás-vételi és a jármű törzskönyve.


Voilá, ennyi.

2018. ápr. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A biztosítás a lényeg és lehet vezetni, erre voltam kíváncsi :)
2018. ápr. 10. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!