Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy márkanevet hogyan birtokol...

Egy márkanevet hogyan birtokolhat több, egymástól különálló cég?

Figyelt kérdés
Pl.: ha egy cég Teon márkanéven forgalmaz billentyűzeteket és van egy másik cég azonos országbab, szintén a Teon márkanevet használja de mondjuk székeket és asztalokat forgalmaz azonos márkanév alatt?

2018. dec. 2. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Franchise
2018. dec. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TappancsMancs ***** válasza:
50%

A franchise az más. A márkanév is egy tulajdon és a kérdésbeli esetben simán közös tulajdon. Ennyi. Szinte bármi lehet közös tulajdon, egy cég, márkanév, valamilyen szellemi termék, fizikai dolgok. Bármi.


Van hogy egy cég eladja a befuttatott márkanevet és egy befektető csoport veszi meg.

2018. dec. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:
50%

Kicsit elnéztem a kérdést, az előbbi válasz is helyes csak kiegészítésre szorul.


Van hogy a látható márkanév több szóból áll, viszont az egyik szó van kiemelve, tehát hosszabb mindkettő márkanév, csak kevésbé tűnik fel.


Vagy lehet egy cégnek több fajta termékcsoportja is, de az nem túl előnyös, illetve komoly feladat menedzselni őket.

2018. dec. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A márkanév le van védve?
2018. dec. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
39%

Én csak azt tudom, hogy külföldön is van egy Lola nevű énekesnő, meg nekünk itt Mo-n is vagy egy Lolánk:)


Meg még, képzeljétek el, a Denisz a komisz képregényt, ugyanaznap, egymástól függetlenül adták ki Angliában és Amerikában is. Egyik se tudott a másikról:):)


Meg még szoktak olyat csinálni, hogy két tudós kb hát közel ugyanakkor jön rá valamire, és akkor pereskednek, hogy ki találta fel előbb:):):)

2018. dec. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!