Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kézzel írt meghatalmazást...

Kézzel írt meghatalmazást elfogad a postás?

Figyelt kérdés
Jött egy ajánlott levelem, holnap délelőtt jön vele megint a postás, de én nem leszek itthon, csak a menyasszonyom. Átadja neki a postás egy kézzel írt (természetesen 2 tanús) meghatalmazás ellenében?
2018. dec. 6. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
35%

Talán igen, ha jó fej, de hivatalosan nem fogadhatja el a kézzel írt meghatalmazást. Be kell menni a postára és ott formanyomtatványt kérni - tudom, ez már nem megoldható.

Ha nem adja oda, akkor nincs mese, be kell menned a küldeményért a postára (és egyben kérhetsz meghatalmazást is)

2018. dec. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Jogilag érvényes a kézzel írt meghatalmazás, sőt ha saját kézzel írtad, akkor még két tanú sem kell, de ahogy az első válaszoló írta a postás csak a postai meghatalmazást fogadja el hivatalosan. Ennek az lehet az oka, hogy a postás nem tudja ellenőrizni az aláírásokat, hogy tényleg te írtad-e alá, illetve a tanúk aláírása valós-e.
2018. dec. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Akkor írok valami újat. A postás elfogadja a kézzel írt meghatalmazást ha minden adat szerepel benne ami kell. Akár kéttanús akár sajátkezűleg írt...
2018. dec. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha egyezik a lakcimetek ő is átveheti. Nekem számtalanszor vett már át helyettem a rokonom levelet, pénzt, mivel nem voltam itthon, de egy a lakcimunk.

Sőt én én is vettem át anyám férjének a levelét, mivel az állandó lakcimunk egyezik. Annyi, hogy az átvevő szemelyiszama lesz felírva és az aláírás mellé oda kell írni, hogy kije vagy a címzettnek.

2018. dec. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

Örülök hogy itt ennyi kézbesítő van és mind le tudja pontozni a jó választ.


Az hogy a menyasszonynak oda szól a lakcíme nem biztos hogy elég. Azt hogy rokon, nem tudja igazolni, márpedig rokonsági kapcsolat kell hozzá.


Ezen rokonok a ptk szerint:

"8:1. § [Értelmező rendelkezések]


(1) E törvény alkalmazásában


1. közeli hozzátartozó: a házastárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha- és a nevelt gyermek, az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő és a testvér;


2. hozzátartozó: a közeli hozzátartozó, az élettárs, az egyeneságbeli rokon házastársa, a házastárs egyeneságbeli rokona és testvére, és a testvér házastársa;"



A menyasszony ezek egyikébe sem tartozik tehát kellhet a meghatalmazás.



Aztán a nagyokos lepontozóknak egy kis olvasmány a Posta ÁSZF-jéből:


[link]


"1/A) Postai küldemények átvételére feljogosító meghatalmazásban a meghatalmazott illetve a meghatalmazó természetes személyként

csak 14. életévét betöltött személy lehet.


2) A meghatalmazás adható:

a)közokiratban;

b)a Posta erre feljogosított képviselője előtt, írásban, vagy

c)a polgári perrendtartásról szóló 2016. éviCXXX. törvény (a továbbiakban: Pp.) 325.§-a szerinti teljes bizonyító erejű magánokiratban."


A "teljes bizonyító erejű magánokirat" lenne a saját kézzel írt meghatalmazás.


Kezitcsokkolom...

2018. dec. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A lepontozó írja már le mi nem igaz a válaszomba, ha tud egyáltalán olvasni és nem csak a piros kezet ismeri fel...
2018. dec. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!