Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyenkor mivan? (Kriptovaluta)

Ilyenkor mivan? (Kriptovaluta)

Figyelt kérdés

Hivott egy szam ,felvettem. Egy no szolt bele,hogy a nemtudom milyen (Binatex szeru) oldaltol van ,elmondta az adataim,es kerdezte ,hogy en vagyok e. Igent mondtam,bar nem emlekeztem az oldalra ,amit mondott ,de sok helyre regisztraltam,tehat lehetseges ,hogy oda is.

Aztan mondta ,hogy 80.000Ft erteku kriptovalutat irtak jova az oldalon a szamlamon ,de mielott tobbet mondott volna a dologrol mondta az email "cimem" es kerdezte ,hogy akkor "Ön az?".

Na most..az adatok a beszelgetes elejen stimmeltek (nev,szuletesi ido ,meg hat tudtak a telefonszamom) de az email cim nem. Ezt mondtam is ,es mondta ,hogy akkor biztos tevedes ,elkoszont es lerakta. (Normalisan)


Az oldalnak a hivas utan utananeztem,tenyleg letezik,eleg hires es mukodo oldalnak irjak le.


A kerdes az,hogy ha tenyleg regisztralt valaki az adataimmal ,es tenyleg elkuldtek a szamlajara azt a kozel 80.000Ft erteku kriptovalutat akkor nekem lehet bajom a dologbol?

Tehat en abbol a penzbol semmit nem lattam,nem koltottem el ,nem hasznaltam el es nem is kertem. Ettol visszafizettethetik velem?


Es mivan akkor ,ha az aki regisztralt nem koltotte el a penzt ,csak ottvan a szamlajan,,akkor is vissza kellene fizetni?

Azert mondom,hogy lehet ,hogy nem koltotte el ,mert az allitolagos regisztraciom es a hivas kozott nem telt el sok ido,tehat siman lehet ,hogy ideje se lett volna elkolteni.


Valoszinuleg mivel mondtam,hogy az email nem az enyem torlik a regisztraciot, ugye?



2018. dec. 12. 14:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Itt az lehet a gond, hogy ha valamit csinálnak a nevedben, akkor a te mellkasodon fog térdelni majd hajnali kettőkor két teknős.

Aztán elég nehéz elmagyarázni neki, miközben levegőt sem kapsz majd, hogy hiába stimmelnek az adatok, mégsem te voltál.

Nyilván ezért is regisztrált valaki a nevedben, hogy ne őt abajgassák az ilyesmivel, hanem téged.

2018. dec. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt azert remelem te sem gondolod komolyan hogy 80.000 Ft miatt a tekesek jönnek az emberre😅
2018. dec. 12. 16:07
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Egyáltalán nem biztos, hogy tényleg kaptál annyit.

Lehet, hogy csak ezzel tesztelték, hogy tényleg jók-e az adataid.

Ha igen, akkor ügyesek, hiszen még fizetniük se kell, és te se fogsz problémázni.


Mondom: a módszerből úgy látszik, hogy valami nagyobb húzásra készülnek, ami után TÉGED fognak zaklatni a hatóságok, nemzetbiztonság, terrorelhárítás, stb.

Nem lesz kellemes, elhiheted - és eltarthat egy ideig.

Még az is lehet, hogy első nekifutásra elvisznek, rabosítás, zárka, kihallgatás (nem finom módszerekkel, ha valami komolyabbról van szó), stb. - és csak hetekkel később derül ki, hogy mégsem te vagy az.

És ahhoz a céghez, akit mondtak, valószínűleg semmi közük.


Első nekifutásra a cégnél lehetne érdeklődni, hogy egyáltalán tudnak-e rólad?

2018. dec. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

"Mondom: a módszerből úgy látszik, hogy valami nagyobb húzásra készülnek, ami után TÉGED fognak zaklatni a hatóságok, nemzetbiztonság, terrorelhárítás, stb."


Pont ezt akartam irni, hogy ha meg csak 80 ezerrol lesz szo vegig, lehet, hogy azt valaki fizetsegul kapta valami illegalis dologert, amiert teged vehetnek elo. Ne tudd meg, hogy egyesek mit megtennenek ennyi penzert. :)

2018. dec. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nemtudom hol eltek,de magyarorszagon szokas nyomozni is mielott valakit eloallitanak.

A csaj bemondta a nevet ,raadasul a szam is ahhoz az oldalhoz tartozik amit mondott.

Tehat az oldaltol hivtak ,ez biztos.

A kerdes az volt ,hogy azt a 80.000et amit elvileg nekem adtad behajthatjak e rajtam.

A behajtas alapesetben nem a rendorsegen keresztul megy. Ha komolyabb nyomozas indulna valoszinuleg eloszor kihallgatnanak (amihez nem ejjel kuldik ki a tekeseket) aztan ha mondanam,hogy nem en regisztraltam akkor valoszinuleg rajonnenek,hogy az email tenyleg nem az enyem es nem az en gepemrol tortent a regisztracio...nemde?🤔

2018. dec. 12. 16:45
 6/14 TappancsMancs ***** válasza:
52%

Behajtani csak tartozást lehet, amit kaptál azon nincs mit behajtani. Már ha kaptál, és ha te kaptad, és ha egyáltalán bárki kapott is valamit.


Amúgy az email fiókodban keress rá az oldal email címére, hogy hátha volt valami régi regisztrációd egy másik címmel, ami azért a mostanira van irányítva. Úgy találhatsz valami infót.


Megpróbálhatsz egy régi email-eddel is belépni.


Amúgy milyen adatokat mondott el amik stimmeltek? Mert lehet csak valahonnan akárhonnan vették és kedvcsinálónak hívtak fel. Közben nincs is semmilyen regisztráció az adataiddal, se az említett összeg.

2018. dec. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 TappancsMancs ***** válasza:
52%

Szerintem amúgy kamu cég.


De fel is hívhatod olyan ürüggyel, hogy elfelejtetted melyik email-eddel regisztráltál és hogyan tudsz belépni...


Az MNB oldalán ez az infó van róla, vagyis pénzügyi tevékenységet nem végezhet:


"1080 Cyprus, Nicosia, Demostheni Severi Avenue, 6th floor, office 601


Tekintettel arra, hogy a hivatkozott társaság az MNB által vezetett nyilvántartásokban nem szerepel, felügyeleti engedélyhez vagy bejelentéshez kötött tevékenység Magyarországon történő végzésére (így különösen befektetési szolgáltatási, befektetési szolgáltatás közvetítésére irányuló, illetve pénzügyi szolgáltatási tevékenység végzésére) nem jogosult."


[link]

2018. dec. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Szoval amit "kaptam" az ajandek ,es ha elkoltottek akkor se kerhetik vissza?


A nevemet tudta ,a szuletesi idomet tudta ,mondta ,hogy mikor volt a regisztracio meg ugye a telefonszamomat is tudta.


Nincs semmi az email fiokomban,az emailcim amit mondott tavolrol sem volt ismeros.


Engem igazabol csak az erdekel ,hogy ha valakinek adtak 80.000Ft erteku kriptovalutat es az a valaki esetlegesen el is koltotte abbol lehet bajom?

En semmifele papirt nem irtam ala,a regisztraciokor megadott email cim sem az enyem.

2018. dec. 12. 18:45
 9/14 TappancsMancs ***** válasza:
52%

Na szóval.


Ha nem te regisztráltál akkor te nem kaptál semmit, az kapott aki felhasználta az adataidat és használja a fiókot. Törvényellenes ha az adataiddal nyitott bármit is, de ezt nem te tetted, nem a te felelősséged, semmi közöd hozzá.


Vajon ha másra használják az adataidat, pl. bűncselekményre akkor azt te tetted? Jár neked abból bármi is? Nem.


"Engem igazabol csak az erdekel ,hogy ha valakinek adtak 80.000Ft erteku kriptovalutat es az a valaki esetlegesen el is koltotte abbol lehet bajom?"


Ha bűncselekményt követett el vele akkor megtalálhatnak, de tisztázod magadat. A nyomozók nem hülyék, szóval nyugi. Ha meg csak vásárolt valamit rendesen és legálisan, abból semmi bajod sem lehet. Az olyan lenne, mintha valaki bemenne egy üzletbe és venne valamit a te nevedben, és ennyi. Csak nem a saját adataival vásárolt, de nincs más.


Max te jelenthetnéd az esetet mint személyes adataiddal való visszaélés, de egyéb károkozás az nem történt ilyenkor.


A valóságtartalma inkább az ami megkérdőjelezhető.


Az adataidat meg ma már sajnos simán meg tudják szerezni, így jönnek az email-ekre a spamok is. Az adatok attól függenek, hogy milyen weboldalakon regisztráltál be és ott milyen adatokat kértek. Azokat feltörik és már meg is vannak az adataid. Na utána felhív egy ilyen oldal és minden valós összeg nélkül nyomja a dumát, hogy ennyid van meg akármi...


De amit mondtál személyes adatok azok akár a facebookon is elérhetőek lehetnek, vagy tényleg egy bármilyen regisztrálós oldalról megszerzik. Név, születés és telefon? Ez szinte semmi adat manapság.


Nincs itt semmi számla a neveden, se az összeg sem valós.


Egy ilyen kis összegnél és egyébként is bármilyen összeg jóváírása esetén, miért is telefonálnának? Ilyet eleve nem szoktak. Mert minek.


Azért hívtak fel, hogy felkeltsék az érdeklődésedet az oldal iránt. Ennyi.

2018. dec. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#9 - Koszi
2018. dec. 12. 23:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!