Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érvényes a TB-m ezek alapján?

Érvényes a TB-m ezek alapján?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok kozep iskolaba jarok esti tagozatra, az évet delutani tagozaton kezdtem amihez jart a TB.

Oktober kozepe fele jottem at estire ahol nincs TB.

A diakimra szereztem még matricat jovo evre



2018. dec. 12. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

Nem. Hogy lenne már? A "szerzett" matrica nem ad jogosultságot, csak a kapott.

Kb. most fog lejárni a passzív 45 nap, amíg még él a tb. Mehetsz a NAV-hoz bejelentkezni.

2018. dec. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tegyük fel holnap elmehetnék még orvoshoz kivizsgálásra?

És ez a navos dolog hogy működik?

Kérlek írd le ne linket dobj

2018. dec. 12. 18:01
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Bármikor elmehetsz orvoshoz, ez nem ettől függ.
2018. dec. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Nappali tagozatos hallgatói jogviszony jogosít eü. ellátásra úgy, hogy nem kell fizetned hozzá járulékot.

Egyébként kell, ha nem vagy biztosított, vagy nem tartozol azon kivételek közé, akiknek nem kell fizetni (pld. kiskorú, nyugdíjas, GYES-ellátott, fogvatartott stb.)


Az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére az adóhatóságnál kell bejelentkezni. Ez kötelező egyébként, tehát ha valaki nem teszi meg, akkor elméletileg mulasztási bírsággal sújtható. De még nem büntettek meg senkit ezért.

Ki kell számolnod, hogy mikortól kell fizetned ezt a járulékot. A diákigazolvány lejártát követő 45 napig még nem kell fizetned (passzív időszak). A 18T1011 formanyomtatványt kell kitölteni hozzá, amit feldolgoznak, majd írásban tájékoztatnak, hogy mikor, mennyit kell fizetned és milyen bankszámlára.

Itt van hozzá a nyomtatvány.


[link]


Ha nem tudod fizetni, akkor a járási hivatalnál kérvényezheted, hogy állapítsák meg a rászorultságodat. Ezt maximum 1 évre adják meg. Ha ez megtörténik, akkor a hivatal állít ki erről egy hatósági bizonyítványt. Ez mentesít a továbbiakban a járulék fizetése alól. Ahhoz, hogy a járulékot a továbbiakban ne írják elő, ezt a bizonyítványt az adóhatóságnál be kell mutatni, és ki kell hozzá tölteni a fenti nyomtatványt úgyszintén, mivel a nyomtatvány mind a járulék fizetésre bejelentkezésre, és az alóla kijelentkezésre is szolgál. Ha kijelentkeztél a járulék fizetése alól, arról szintén kapsz írásos tájékoztatót, hogy mikortól szűnt meg a kötelezettséged.


A fennmaradt korábbi járulékok elengedését pedig kérheted az adóhatóságtól arra hivatkozva, hogy a járási hivatal megállapította a rászorultságodat, nem tudod megfizetni azokat. 99 %-ban el szokták engedni.

2018. dec. 13. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

... a járulék fizetése/nem fizetése nincs összefüggésben az orvosi ellátásoddal...


Ha magyar állampolgár vagy, belföldi lakcímmel, akkor van érvényes TAJ-számod. Ebben az esetben jár az orvosi ellátás ugyanúgy, mint bármilyen más magyar állampolgárnak. Ugyanarra vagy jogosult, mint bárki más, ugyanolyan feltételekkel.

2018. dec. 13. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Gyerekek egy hatalmas bődület amit itt irkáltatok de komolyan, bonyolítjátok a nagy büdös semmit

Ma kerek 30 perc alatt megcsináltam mindent amit ti itt össze vissza variáltatok. Ha valaki ide tévedt és kiváncsi mit is kell igazábol csinálni:


Fogod magad elmész a kormányablakba oda mész a géphez és benyomod hogy egészség biztosítás

Elszívsz egy cigit és vársz 5 percet mire sorra kerülsz, elmondod hogy az önkormányzatra szeretnéd áthárítani a TBt

Feltesznek 5 kérdést és kitöltesz 4 lapot ÉS ENNYI!!! SZEVASZ MEHETSZ IS!!!! A kedves hozzászólók nem tudom mi az istent irkáltak ide de nekem ennyi volt megcsinálni az egészet. 2 hét és küldik a papírokat de tbm már holnaptól van

2018. dec. 19. 19:47
 7/8 anonim ***** válasza:
44%
A válaszolók jót írtak, csak te vagy debil felfogni. ;)
2018. dec. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
44%

Sajnállak kérdező, hogy nem fogtad az adást. Senki nem írt semmiféle bődületet, hanem azt, ami van.


Te úgy gondolod, ennyi és kész?! Hát tévedsz. Csak egy részét tudtad le, a többi még hátra van, majd idővel megtudod. :)

2018. dec. 21. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!