Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem néznének furán, ha olyan...

Nem néznének furán, ha olyan papírpénzzel fizetnék, amire az van írva, hogy Orbán egy ge*i?

Figyelt kérdés

Te találkoztál már ilyen bankjeggyel? Ha igen,fizettél vele?

Magyarázkodtál, hogy már így kaptad, nem te írtad rá?



2018. dec. 24. 23:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
12%
Kormánypárti vendéglátós vagyok, a héten 2 embert tanítottam rendre és szépen rájuk ijesztettem, hogy ez a pénz hamis, össze van firkálva, viszem az örsre. Persze vissza adtam nekik, és fizettek kártyával. Mert annyi esze nem volt, hogy ne a tízezresre írja. Nem fogadok el ilyen mocskos felirattól tündöklő bankjegyet! Amúgy meg a bakjegyre tilos bármit is írni, illetve Orbán egy Géniusz! Hajrá Fidesz.
2018. dec. 25. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
72%

Nem vagyok kormánypárti vendéglátós, de ha valami nem tetszik az ország vezetésével, talán mégsem így kellene tudtul adni másokkal.


Attól, hogy a pénzre írva van, még érvényes fizetőeszköz. Én azért becseréltetném a bankba egy "tisztára", elég mocskos már így is ez az ország.

2018. dec. 25. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
80%

[link]


Az MNB által kibocsátott bankjegyeket és érméket azok bevonásáig magyar törvényes pénznemben teljesítendő fizetésnél mindenki köteles névértéken elfogadni.


Gratulálok az vendéglátósnak, aki a "A Fideszesek mind bűnözők" vonatra úgy ül fel, hogy hangosan veri a mellét, hogy fideszesként törvényt sért. És még kevésbé prosztó sem vagy, mint az O1G-sek.

2018. dec. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
72%

"ez a pénz hamis, össze van firkálva, viszem az örsre. "


Jajj, mekkora sötétség van egyesek fejében. Meg sem lepődöm, hogy megrögzött fideszes :-)


"Persze vissza adtam nekik, és fizettek kártyával"


Jól tetted barátom, jól kicsesztél velük - vagy várj csak, ő ingyen fizetett kártyával, tőled meg levont a bank %-ot a kártyás fizetésért. Zseniális húzás volt tőled, minden elismerésem!

2018. dec. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
57%
Én olyan 2000Ft-al fizettem melyen "Orbán egy k***csög" felírat díszelgett, a pénztáros csaj röhögve mondta ez nem igaz, majd átnyújtotta az 1000Ft visszajárót "Fideszes g***ci!" felirattal :)
2018. dec. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
70%

1-es. Ha velem ezt csináltad volna, akkor szépen kisétáltam volna fizetés nélkül. Ha visszatartasz, vagy hozzámérsz, akkor is kisétáltam volna, úgy hogy a földön fekszel. Ha rendőrt hívsz és kiérnek mialatt elsétálok, vagy utólag megtalálnak valahol, akkor elmondom hogy fizettem, de te visszaadtad a bankjegyet, nem kérted, ergo a cég ajándéka amit fogyasztottam. Ha feljelentést teszel és nem mondod el a valóságot, miszerint te nem kérted a pénzt, akkor bűncselekményt követsz el, még egy felfüggesztettet is kapsz, munkád sem lesz hirtelen és rajtad röhög mindenki. Mondjuk így is te géniusz. :)

Amúgy a kérdésre válaszolva én még nem találkoztam ilyen feliratú bankjeggyel, de mint ahogy kifejtettem ugyanúgy fizetnék vele, vagy nem, de akkor ingyen volt a vásárlás.

2018. dec. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
8%

"fizettem, de te visszaadtad a bankjegyet"


Idegen rajzos, firkált vagy színezett bankjegy nem forgalomképesnek számít és nem kötelező elfogadni. Nem árt ismerni az MNB rendeletet mielőtt okoskodsz.

2018. dec. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
11%

"a bank %-ot a kártyás fizetésért"


Olcsóbb mint utána a postán sorba állni kicseréltetni vagy kockáztatni hogy olyan vendégnek adsz vissza aki emiatt nem jön többet.

2018. dec. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
91%

# 7


Nagyon kíváncsi lennék én arra a rendeletre - megjelöléssel együtt.

2018. dec. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
83%

Igazad van, nem ártana ismerni a rendeletet. De ha már leírtad, legalább előtte megismerted volna, bár amennyiben igaz lenne amit eddig magadról írtál, hogy mivel foglalkozol és kétszer is visszaadtad a bankjegyet a múlt héten (egyre jobban úgy tűnik hogy nem igaz), akkor már hamarabb is elolvashattad volna a rendeletet.

De helyetted megtettem, így a valóság megismerését ismét másra bíztad, neked elég lesz csak képzelődni. Bocsi ha sértő voltam.

2/2009. (I.23) MNB rendelet, ami nekünk kell.

Azért a tipped nem volt annyira rossz, mert foltos vagy grafitis bankjegyet ki kell vonni a forgalomból. Nincs megszabva a folt, illetve grafiti mérete, igaz 3 karaktet nem is minősül foltnak. De lehet hogy mégis. Szerencsére ennek eldöntése nincs ránk bízva, azt mondja a rendelet, hogy a bankjegyvizsgáló gép referencia értékéhez mérten derül ki, hogy az a valami folt, vagy grafiti-e. Tehát valamekkora méretű folt még belefér, attól még forgalomképes.

A kérdés az, hogy te ezt meg tudod e vizsgálni, odaképzelsz-e egy bankjegyvizsgálót a képzeletbeli munkahelyedre?

Ha nem, akkor nem tudod eldönteni, így a bankjegy forgalomképes, elfogadod, vagy fizetés nélkül elsétál a vendég.

Ha mégis van benkjegyvizsgálód és kiderül, hogy az nem forgalomképes, akkor kötelességed a bankjegyet eljuttatni a megfelelő helyre, hogy kivonják a forgalomból. Érted jövő időben, amikor te, aki megállapítottad, vagy a tulajdonos vagy akárki elvitte a bankjegyet. Ehhez viszont csavaros logikával az kell, hogy elfogadd mint fizetőeszközt, mert mindaddig forgalomképes amíg az forgalomban van. Huu, remélem érted.

2018. dec. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!