Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem néznének furán, ha olyan...

Nem néznének furán, ha olyan papírpénzzel fizetnék, amire az van írva, hogy Orbán egy ge*i?

Figyelt kérdés

Te találkoztál már ilyen bankjeggyel? Ha igen,fizettél vele?

Magyarázkodtál, hogy már így kaptad, nem te írtad rá?



2018. dec. 24. 23:37
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
7%

#10

Nem teljesen értem a képzeletbeli munkahely szót az írásodból. Meglepő, hogy valaki egy jól menő vendéglátóhelyen dolgozik, ahol a legmodernebb kiszolgálás folyik? Pultos és kasszakezelő vagyok, illetve üzletvezető helyettes. Ez utóbbi csak a főnök távollétében. Kvázi jogom van a pénzt nem elfogadni és másikat kérni. Ezt a kis kötözködőnek is elmondtam szépen privátban, meg is értette, le is tiltottam. Szakadt, ragasztott, hiányos és összefirkált bankjegyet sehol senki nem köteles elfogadni, ez csak egy baromi nagy jóindulat, ha a rongyos 500-asért nem szól pl egy kasszás a Pennyben. Mert hozzáteszem a ,,megújul a Forint" programot az 500-assal kellett volna kezdeni, azok vannak a legrosszabb állapotban. És én eddig kétszer találkoztam Orbán egy Géniusz monogrammos pénzzel, az egyik 500-as volt.

Egy szó, mint száz. Mint mindig, most is nekem van igazam, és hiába magyarázod meg nekem, hogy a döglött ló csak alszik, ne-kem van i-ga-zam! Mindig! Ennyi. Csók.

2018. dec. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
82%

"Egy szó, mint száz. Mint mindig, most is nekem van igazam, és hiába magyarázod meg nekem, hogy a döglött ló csak alszik, ne-kem van i-ga-zam! Mindig! Ennyi. Csók."


Látom az érvelés technikát már a nagyvezértől tanultad egyenesen :D

2018. dec. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván azért tiltottad le mert megértette.

A jogod van másik bankjegyet kérni megfelelője: köteles vagy elfogadni. Te írtad, MNB rendelet. Hát nem rémlik?

Nem baj hogy folyamatosan képzelődsz, ezért nem bánt senki, ehhez valóban jogod van. Képzelhetsz magadnak legmodernebb munkahelyet, vezetői munkakört, bármit. A valóságon nem tudsz változtatni.

Csak egy kérdés. Ha megbüntetnék a képzeletbeli munkahelyedet és felszólítana az MNB, hogy fogadd el a forgalomban lévő bankjegyeket, akkor tudnál szakítani a téveszméiddel?

2018. dec. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
82%

Érdekes...


Maguk a bank pénztárosai is "firkálnak" néha a pénzre, ha köteget bontanak. Igaz, nem azt, hogy Orbán micsoda. :)


Ne mondj ennek is ellent, mert tudom, hogy így volt/van.

2018. dec. 26. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

"grafitis bankjegyet ki kell vonni a forgalomból. Nincs megszabva a folt, illetve grafiti mérete, igaz 3 karaktet nem is minősül foltnak"


Nem kell folt, idegen írásjel, rajz forgalomképtelenné teszi.


"azt mondja a rendelet, hogy a bankjegyvizsgáló gép"


Kézi vagy gépi ellenőrzéssel lehet megállapítani, nem kötelező a gép.


"Tehát valamekkora méretű folt még belefér, attól még forgalomképes."


Továbbra se fol, hanem írásjel, rajz, nincs mérethatár erre, forgalomképtelen ha van rajta.


"odaképzelsz-e egy bankjegyvizsgálót"


Továbbra se kell gép, kézi vizsgálat is elég, hiába ismételed el az agymenésed többször.


Mivel egyérteleműen forgalomképtelen a rajzos bankjegy így elfogadni nem kötelező.


MNB idézet:

"az összefirkált bankjegyeket készpénzes fizetések során elfogadni nem kötelező"


"2/2009. (I.23) MNB rendelet"

Még a rendeletet sem találtad meg 2011-est keress.


Hiába ismételegeted 10x az ostobaságaidat, attül nem lesz igaz, inkább nézz utána ha nem akarod tovább égetni magad.

2018. dec. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
82%
Leírod az általad idézett 2011-es rendelet pontos megnevezését, hogy más is megtalálja, vagy ezt is csak elképzelted? :)
2018. dec. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
87%

MNB idézet:


"az összefirkált bankjegyeket készpénzes fizetések során elfogadni nem kötelező"



Ezt vagy nem szó szerint idézed vagy csak a fejedben létezik (inkább...)


Leszel szíves belinkelni, hogy honnan idézted...

2018. dec. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
Kijelölöd, jobb klikk és Google keresés.
2018. dec. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
79%

Had segítsek egy kicsit, mert látom csak az index cikkig jutottál el ami bármiféle jogmagyarázat nélkül csak odaböfögött valamit, amit Mancika a karácsonyi ügyeletes elküldött nekik:


A 11/2011. (IX.6.) MNB rendelet tökéletesen behatárolja, hogy mely bankjegy forgalomképes. Ugyan ez a rendelet tökéletesen definiálja, hogy mi számít "forgalomképtelen" bankjegynek:


Forgalomképtelen bankjegy:

...forintbankjegy, amely az 1. mellékletben foglalt válogatási kritériumok...alapján bankjegy-visszaforgatásra nem alkalmas


... A forintbankjegyek csak abban az esetben

forgathatók vissza, ha a következőkben meghatározott válogatási kritériumok alapján

forgalomképesnek minősülnek:


Ez a passzus vonatkozik az O1G feliratú bankjegyekre 1-es számú mellékletből:


4.10. Grafitis bankjegy

A forintbankjegyen a kibocsátásáról rendelkező MNB hirdetményben, illetve MNB rendeletben nem

szereplő írásjel, rajz vagy színezés található. A grafitis bankjegyre a 4.8. pontban foglaltak az

irányadók.


Ennek értelmében a 4.8-as pont az irányadó, ami így szól:

4.8. Foltos forintbankjegy

Amennyiben a forintbankjegy felületén helyi, azaz korlátozott kiterjedésű szennyeződés található, a

forintbankjegy forgalomképtelennek minősül. A foltot a bankjegyvizsgáló gép abban az esetben

ismeri fel, ha amiatt jelentősen megváltozik a bankjegy rajzolata.


Magyarul nem önkényes a dolog mert neked nem tetszik, hanem ha a bankjegyvizsgáló gép alapján jelentősen megváltozik a bankjegy rajzolata akkor forgalomképtelen, amúgy meg forgalomképes.

2018. dec. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

Na ügyes vagy sikerült megtalálnod végre a rendeletet, sajnos elolvasnod vagy megértened még mindig nem sikerült.


Azt pl. kifelejtetted, hogy kézi ellenőrzés is alkalmazható.


De a foltos bankjegy részt se sikerült megértened, ha foltos forgalomképtelennek a második mondat ezt semmiben nem befolyásolja.


Azt is kifelejtetted, hogy ezek a minimumkövetelmények és irányadás.


Az MNB állásfoglalása a kérdésben meg egyértelmű, hiába obégatsz:

"az összefirkált bankjegyeket készpénzes fizetések során elfogadni nem kötelező"

2018. dec. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!