Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elveszett a feladóvevényem,...

Elveszett a feladóvevényem, viszont a csomag sem érkezett meg, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Ajánlott csomagot küldtem, dec. 17-én, a fénykép meg van a feladóvevényről,(így a csomagszám minden meg van) de az eredeti elveszett. Tudok így indítványoztatni hivatalos keresést a csomag ügyében? Esetleg kártérítést?

2019. jan. 3. 05:08
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Ajánlott csomag nincs.

Csomagot, vagy ajánlott levelet küldtél?

2019. jan. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Fénykép kevés, a címzett helyében én sem fogadnám el!
2019. jan. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
egy számítástechnikai cuccot adtam fel, 1kg, az ajánlott kis kocka be van X-elve.. postánmaradóra küldtem, ahova nem érkezett meg, de akinek feladtam megkérdezte a helyi postán és azt mondták csak annyit látnak, hogy fel van adva.. ennek fényében, hogy nincs meg a feladóvevényem, indítványozhatok bármit is?
2019. jan. 3. 08:15
 4/10 anonim ***** válasza:
19%

A postán maradó eleve nem lehet ajánlott, mivel a postán maradót eleve csak a címzett veheti át.

Ettől függetlenül, van ez a link:

[link]

Itt te magad is rá tudsz keresni, hogy merre jár a rendszerben. Az cink, hogy nincs meg a feladóvevény, de ha rugalmasak, a fotó alapján talán nekiállnak neked keresgélni. A hivatalos szabályzatban úgy van, hogy eredeti vagy másolat, kérdés, hogy a telefonos fotó minek minősül...

Kártérítést akkor kaphatsz, ha értéknyilvánított csomag volt, azaz plusz pénzért megjelölted azt is, hogy milyen értékű cucc van benne. Persze, még mindig nem derült ki, hogy csomagként ment el, vagy csak nagyméretű levélként, mert függ ettől is.

Arra a postára battyogj be, ahol feladtad, nagy eséllyel ott keveredett el. Elsőre valószínű leráznak, hogy majd megnézik, menj vissza, ha nincs meg, akkor ragaszkodj ahhoz, hogy indítsanak küldeménykeresést - akkor lesz papíron is nyoma, hogy panaszt tettél.

2019. jan. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Ha x-elni kellett, jó eséllyel ajánlott levél.


Ilyenkor tudakozványt kell kérni, amihez le szokták másolni a feladóvevényt.

Nyomtasd ki a képet és vidd be arra a postára, ahol föladtad.


30 napon belül levélben válaszolnak.

Ha elismerik, hogy az ő hibájuk, akkor a feladási díj kb 15x-ösét adják kártérítésként.


Tavaly év végén nekem is elveszett pár ajánlott levelem...

2019. jan. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
jaa ajánlott levél volt, hát hívtam az ügyfélszolgálatot, azt mondták bármelyik postán megtehetem, hogy tudakozványt kérjek.. bár tök jó hogy ehhez a harmadik telefonszámot hívtam fel, mert mindegyik mást mondott..
2019. jan. 3. 17:56
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Azért mondtak mást vszeg, mert más az eljárás csomag és levél esetén. :) Ugyanúgy, ahogy mi is értetlenkedtünk az "ajánlott csomag"odon. :)


Remélem, sikerül előkeríteni!

2019. jan. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2019. jan. 3. 18:18
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
4-es válaszóló. Ajánlott levélnek nem lehet utána nézni a nyomkövetés oldalon, csak csomagnak hogy hol jár. Postán mondták még nekem :)
2019. jan. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
végül összejött a dolog, megkaptam a kártérítést. Elafogadták a fényképet is a feladóvevényről. (el is kell fogadniuk)
2019. jan. 26. 02:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!