Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Online vettem egy háztartási...

Online vettem egy háztartási nagygépet, házhozszállítással. Nem működik, elállok a vásárlástól, ilyenkor a kiszállítás díját is visszatérítik?

Figyelt kérdés
2019. jan. 14. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Általában nem, illetve a visszaküldésről is neked kell gondoskodni.

Nézd meg az ászf-et.

2019. jan. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez nem az ÁSZF kérdésköre, hanem jogszabály értelmében elálláskor a vételár mellett a szállítási díj is visszajár. A visszaküldést viszont neked kell állni. Viszont ha nem "csak úgy" a 14 napos elállással élsz, hanem a hiba miatt küldöd vissza, én erőltetném, hogy a visszaküldés díját is ők állják, tekintve, hogy működésképtelen gépet küldtek.
2019. jan. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem nekem kell állni, értejönnek.

Ezt megkérdeztem telefonon.

14 napos elállással élek, mivel online vettem.

2019. jan. 14. 18:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy érte jönnek, de akkor is, annak a díját simán rád terhelhetik, pl. úgy, hogy végül kevesebbet utalnak vissza. Online vásárolt termékek 14 napos, indoklás nélküli elállásánál a visszaszállítást a vevő fizeti, nyilván a kereskedő lehet jófej, csak nem jellemző, mert neki nem érdeke jófejkedni, amikor te küldesz vissza valamit. Ellenben ha hibás a termék, akkor kötelességük lenne a visszaszállítást is fizetni, hiszen hibásan szolgáltattak, és 3 napod van ilyen esetben a visszaküldésre, de az nem a 14 napos elállási jog gyakorlása.
2019. jan. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem elállás kell, hanem a hibás teljesítésre kell hivatkozni, akkor kötelesek a költségeid is fizetni
2019. jan. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valóban, nem az elállási jogra kell hivatkoznod! Mivel hibás a termék, így a cseréről nekik kell gondoskodni. Általában amikor kiviszik a csere terméket, akkor elviszik a régit. Az első kiszállítás árát mindenképp bukod. Mi játékot rendeltünk, ami nem működött. Küldték ingyen az újat. Ilyenkor pénzt nem adnak vissza, csak csere van. Viszont ha elállással élsz, a visszaküldést neked kell állni
2019. jan. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jó, hogy kiírtam a kérdést és nem sima elállást kértem.


De nem bukom a kiszállítás díját, azt is visszafizetik.

Felvették a bejelentést, értesítenek, hogy mikor jönnek érte. Múlt héten szerdán megrendeltem, csütörtökön már hozták is a gépet, szóval remélem, ilyen gyors lesz megint.

Visszaszállítás után 14 napjuk van arra, hogy vagy visszautalják a pénzt, vagy átforgassák egy új rendelésbe, ha ezt kérem.

Nem biztos, hogy ez ténylegesen 14 nap, lehet 2, lehet 12.

De nem akarok 1-2 hétre gép nélkül maradni, szóval megrendeltem az újat, online kifizettem, a régi árát pedig visszautalják kiszállítási díjjal együtt. Direkt rákérdeztem, az ügyfélszolgálatos még pontos összeget is mondott. Hibás gép esetén nem bukom a díjat, mivel nem azért küldöm vissza, mert nem tetszik a színe.

Köszönöm a válaszokat, remélem 1-2 nap múlva már egy másik, működőképes gépem lesz.

2019. jan. 15. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!