Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történik, ha nem tudom...

Jako10 kérdése:

Mi történik, ha nem tudom átvenni a csomagot a postán 20 napig?

Figyelt kérdés
Online rendeltem, és ki is fizettem egy 20.000 forintos terméket, amit a postára kértem. Viszont pár nappal azután elutaztam, és még mindig külföldön vagyok. Ma jött az üzenet, hogy még 2 napig vehetem át a terméket a postán, letelt a 20 nap. Mi történik, ha nem tudom átvenni a csomagot? Vissza küldik? És kiküldik újra?

2019. jan. 5. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, akkor visszaküldik.

más is átveheti aki veled egy lakcímen van...


Igen, kérheted, hogy az eladó újra küldje, de vedd fel a webshoppal a kapcsolatot és beszéld meg velük.

2019. jan. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Visszaviszik a feladóhoz, és újabb szállítási díjért kérheted, hogy kihozzák.Valami ismerősöd nem tud hamisítani egy meghatalmazást, amivel átveheti?
2019. jan. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
78%

A Magyar Posta Küldeményforgalmi Üzletszabályzata szerint:


• Az átvételi határidőn belül át nem vett küldeményeket a Posta a feladónak visszakézbesíti.


• Ha a visszakézbesítés nem lehetséges:

a) a nem könyvelt küldeményt a feladásától számított hat hónap elteltéig köteles őrizni, utána a küldeményt megsemmisítheti;

b) könyvelt küldemény esetén a kézbesíthetetlenség megállapítását követő hatvanadik naptól számított egy hónapon belül köteles – határidő megjelölésével és az átvétel elmulasztásának jogkövetkezményeire történő felhívás mellett – a címzettet, ennek eredménytelensége esetén a feladót a küldemény átvételére felszólítani. Ha a felszólításra sem a címzett, sem a feladó nem válaszol, illetve a küldeményt nem veszi át, a Posta a küldeményt a feladásától számított hat hónap elteltéig őrizni köteles, utána

ba) a levélpostai küldeményt megsemmisítheti,

bb) a postacsomagot felbonthatja, majd értékesítheti, illetve – ha nem értékesíthető – megsemmisítheti;

c) ha megállapítja, hogy a postacsomag tartalma gyorsan romló, a kézbesíthetetlen postacsomagot azonnal felbonthatja, majd értékesítheti, illetve – ha nem értékesíthető – megsemmisítheti. Posta az értékesítésből befolyt összeget – a felmerült költségek levonását követően, e költségek egyidejű feltüntetése mellett – bírósági letétbe helyezi.


Ha visszakézbesítik, a feladó dönti el mit tesz; vele kell felvenned a kapcsolatot.

2019. jan. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!